Pasaulyje

2018.07.03 08:13

Tailande rasti urve dingę vaikai gaus maisto atsargų ir mokysis nardyti

BNS 2018.07.03 08:13

Viename Tailando urve po devynias dienas trukusių paieškų rasti išbadėję, bet gyvi 12 berniukų ir jų futbolo treneris gaus maisto atsargų, prilygstančių keturių mėnesių maitinimo normai, ir turės išmokti nardyti, kad galėtų būti evakuoti, antradienį pranešė kariuomenė.

Grupė 11–16 metų amžiaus vaikų ir jų 25 metų treneris buvo rasti vėlai pirmadienį – išsekę, bet gyvi. Jie buvo aptikti susibūrę ant vienos atbrailos užtvindyto urvo gilumoje, praėjus devynioms dienoms po to, kai potvyniui užliejus išėjimą įstrigo aklinoje tamsoje.

Antradienį jiems buvo nugabenta būtiniausių maisto ir vaistų atsargų, įskaitant labai kaloringus gelius ir paracetamolį. Dabar gelbėtojai numato, kad jauniesiems futbolininkams gali tekti išbūti urve dar kurį laiką.

„Ruošiamės išsiųsti jiems papildomo maisto, kurio užtektų bent keturiems mėnesiams, ir mokinsime visus 13 nardyti, o tuomet ir toliau siurbsime vandenį“, – Tailando ginkluotųjų pajėgų išplatintame pareiškime cituojamas laivyno kapitonas Anandas Surawanas.

Po karštligiškų paieškų, kurias komplikavo smarkios liūtys ir sparčiai kylantis vandens lygis, stebuklingas dingusiųjų išgelbėjimas sukėlė džiaugsmo protrūkį visoje šalyje.

„Vadinome šią misiją neįmanoma, nes kasdien lijo... bet įveikėme gamtą savo ryžtu ir įranga“, – antradienį pareiškė šiaurinės Čiang Rajaus provincijos gubernatorius Narongsakas Osottanakornas.

„Gydytojas patarė, kad parūpintumėm jiems kelių rūšių vaistų, kurie neleistų išplisti infekcijoms ir kitoms ligoms“, – nurodė jis ir pridūrė, kad medikai jau pasiekė jaunuosius futbolininkus.

Berniukus vėlai pirmadienį rado britų narai. Gelbėtojų nufilmuotoje vaizdo medžiagoje matyti išbadėję vaikai, kiūtantys ant dumblėto kauburio urvo gilumoje.