Pasaulyje

2018.07.03 15:03

A. Merkel pavyko išsaugoti vyriausybę

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.03 15:03

Vokietijos kanclerė pasiekė susitarimą su vidaus reikalų ministru, kuris buvo nepatenkintas vykdoma migracijos politika. Angela Merkel teigė, kad rastas kompromisas, kuris numato, jog netoli Vokietijos sienų bus įkurti pabėgėlių centrai. Kompromisinis susitarimas išgelbėjo A. Merkel vyriausybę nuo griūties.

„Šiuo susitarimu išlaikome Europos Sąjungos partnerystės dvasią ir tuo pačiu metu organizuojame antrinį migrantų judėjimą. Man tai buvo labai svarbu ir manau kad radome gerą kompromisą po daugelio dienų sunkių derybų“, – sakė A. Merkel.

Pats Horstas Seehoferis po susitikimo su A. Merkel pareiškė neketinantis atsistatydinti, nors buvo pagrasinęs tai padaryti. Bavarijos krikščionių socialinei sąjungai vadovaujantis politikas teigė, kad po intensyvių derybų pavyko susitarti, kad ateityje būtų sugriežtinta pasienio su Austrija apsauga.

„Džiaugiuosi, kad susitarėme. Tai rodo, kad dėl savo įsitikinimų verta kovoti. Mūsų susitarimas yra tvarus, jis galios ir ateityje. Šis susitarimas patenkina mano įsitikinimus ir leidžia toliau vadovauti vidaus reikalų ministerijai“, – sako H. Seehofer.

H. Seehoferio netenkino praėjusią savaitę Europos Sąjungos lyderių pasiektas susitarimas dėl imigracijos. Jis siekė, kad į Vokietiją atvykstantys migrantai būtų grąžinami į pirmines registracijos šalis.

Susitarime numatoma stiprinti sienų apsaugą ir įkurti uždarus migrantų centrus, kur būtų nagrinėjami atvykusių prieglobsčio prašymai, o jo negavusieji būtų išsiunčiami iš Vokietijos.

Susitarimas paremtas kanclerės pasiektais dvišaliais susitarimais su kitomis bendrijos šalimis, dėl antrinio migrantų judėjimo. Jeigu nepavyktų migrantų grąžinti į tą bendrijos šalį iš kurios jis atvyko, Vokietija greičiausiai juos siųstų į Austriją.

Po pasiekto kompromiso Austrijos vyriausybė teigia galinti imtis priemonių, siekdama apsisaugoti.

Tos priemonės greičiausia būtų griežtesnė pietinių sienų su Italija ir Slovėnija apsauga. A. Merkel susitarimui dar turi pritarti kita valdančioji partija – socialdemokratai. Jų atstovai antradienį vakare susitiks su koalicijos partneriais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.