Pasaulyje

2018.07.02 20:20

Tailande rasti gyvi urve dingę vaikai

BNS 2018.07.02 20:20

Tailando pareigūnai pirmadienį rado 12 berniukų ir jų 25-erių futbolo trenerį, kurie prieš devynias dienas dingo urve šalies šiaurėje, pranešė provincijos gubernatorius.

Musoniniai lietūs komplikavo karštligiškas 11-16 metų amžiaus vaikų ir jų 25 metų trenerio paieškas požeminių tunelių komplekse, į kurį patekdavo daug vandens.

Tačiau nustojus lyti ir įsteigus operatyvinę bazę giliai urvuose, atsirado vilčių, kad vaikai ir jų treneris, kurie Tam Luango komplekse šiaurinėje Čiang Rajaus provincijoje dingo praėjusios savaitės šeštadienį, netrukus bus surasti.

Vėlyvą pirmadienį žinią apie išgelbėtus vaikus ir jų trenerį paskelbė Čiang Rajaus provincijos gubernatorius.

„Radome visus 13 saugius... pasirūpinsime jais, kol jie galės judėti“, – teigė Čiang Rajaus gubernatorius Narongsakas Osottanakornas.

„Nugabensime jiems maisto ir (parūpinsime) galintį nardyti gydytoją. Nesu tikras, ar jie gali valgyti, nes jau kurį laiką jie yra nevalgę“, – pridūrė jis.

Pagerėjus orams ir pastoviai senkant vandens lygiui dėl visą parą veikiančių didelių siurblių vandeniui iš urvo pumpuoti, narams pavyko pasiekti tolimesnę urvo vietą.

Gelbėtojai tikėjosi dingusiuosius rasti Pataja Biču vadinamoje kameroje.

Vis dėlto berniukai ir jų treneris buvo pasitraukę 300-400 metrų toliau, nes tą kamerą užliejo vanduo, sakė gubernatorius.

Tačiau sudėtinga jų gelbėjimo operacija dar nėra baigta, nes urvas iš dalies tebėra užlietas.

Dingusiųjų mokytojai ir draugai neprarado vilties, kad dar išvys juos gyvus.

Jie budi prie urvo ir meldžiasi už jų saugų sugrįžimą.

„Aš jų pasiilgau, – sakė vieno dingusiojo draugas. – Noriu, kad jie sugrįžtų ir mes vėl galėtume kartu žaisti futbolą.“

Reuters/Scanpix nuotr.

Vaikų paieškos prikaustė šalies ir pasaulio dėmesį. Užsienio ekspertų komandos iš Australijos, Anglijos, Japonijos ir Kinijos, taip pat daugiau kaip 30 JAV kariškių, atvyko į atokų kalnų rajoną padėti maždaug tūkstančiui Tailando gelbėtojų.

Berniukai iš futbolo mokyklos „Boar“ urvą nusprendė aplankyti birželio 23-ąją po treniruotės. Jie įstrigo viduje, smarkios liūties sukeltam potvyniui užliejus pagrindinę landą.

Paieškų komandos netoli įėjimo į urvą rado jų dviračius, kuprines ir futbolo batelius.

Pareigūnai sakė, kad ši grupė urve yra buvusi ne vieną kartą ir gerai pažinojo tuos tunelius.

Prie įėjimo esantis ženklas perspėja lankytojus neiti į urvą lietinguoju laikotarpiu nuo liepos iki lapkričio, kai gresia didelis užtvindymo pavojus.

Apie 10 km ilgio Tam Luango urvas yra netoli sienos su Laosu ir Mianmaru. Jis yra vienas ilgiausių Tailande.

Be to, jis yra vienas klaidžiausių dėl siaurų landų ir virtinės vingiuotų tunelių.