Pasaulyje

2018.07.02 12:00

A. Merkel migrantų politika graso Vokietijos valdančiųjų vienybei

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.02 12:00

Vokietijos vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis dėl nesutarimų su kanclere Angela Merkel migrantų politikos klausimais žada trauktis iš posto ir partijos CSU, kuri sudariusi valdančiąją koaliciją su A. Merkel partija CDU, vadovo pareigų. Pirmadienį jiedu susitiks paskutiniam pokalbiui, po kurio turėtų būti priimtas sprendimas.  

Jei H. Seehoferis pasitrauks, neaišku, ar partija CSU liks taip sunkiai sudarytoje koalicijoje su A. Merkel partija. Naujienų agentūrų teigimu, ministro partijos kolegos naktį iš sekmadienio į pirmadienį bandė H. Seehoferį perkalbėti. 

A. Merkel įsitikusi, kad nuo to, kaip bus išspręsta migracijos problema, priklauso ne tik Vokietijos, bet visos Europos Sąjungos ateitis. Pavykus rasti sutarimą Europos Vadovų Taryboje, dabar jai tenka šio sprendimo teisingumu įtikinėti sąjungininkus namuose.

Kanclerė tvirtina, kad susitarimas visiškai atitinka Bavarijos Krikščionių socialinės sąjungos (CSU) reikalavimus.

„Europa yra lėta ir mes dar nesame ten, kur norėtume būti, mums dar reikia daug dirbti. Problema neišspręsta, visi tai suprantame, tačiau aš noriu, kad Europa būtų vieninga. Kitu atveju mūsų pasiekimams dėl Šengeno zonos, dėl laisvo judėjimo gali kilti pavojus“, – kalbėjo A. Merkel. 

„Mes nenorime kovoti tik dėl pačios kovos. Norime sprendimo. Norime išsaugoti žmonių tikėjimą, o žmonės nori, kad migracijos politika būtų pakeista“, – komentavo CSU partijos atstovas Hansas Michelbachas.

Sekmadienį posėdžiavo ir kraštutinių dešiniųjų partija „Alternatyva Vokietijai“, kuri iš kanclerės klaidų susikrovė politinį kapitalą ir pritraukė nusivylusius rėmėjus. Analitikai sako, kad būtent ji laimėtų daugiausia iš valdančiųjų skilimo. Tačiau kanclerė pabrėžia, jog bet kokia kaina sieks to išvengti. 

„Norėčiau, kad CDU ir CSU tęstų bendrą darbą, nes tai – Vokietijos sėkmės istorija. Kartu mes esame stiprūs, žmonės iš mūsų daug tikisi“, – kalbėjo kanclerė. 

Praėjusią savaitę Europos Vadovų Taryba sutarė savanoriškai dalytis pabėgėliais ir daugiau pagalbos skirti Afrikos šalims – kad problema būtų sprendžiama anksčiau, nei pasieks Europos krantus.

Plačiau – Julijos Petrošiūtės reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt