Pasaulyje

2018.07.01 13:29

Honkonge minimos 21-osios susivienijimo su Kinija metinės, numatomi protestai

ELTA2018.07.01 13:29

Sekmadienį Honkonge minimos 21-osios susivienijimo su Kinija metinės, o numatytuose renginiuose bus ir džiaugiamasi, ir piktinamasi Pekino valdymu.

Tikimasi, kad į Pilietinių žmogaus teisių fronto organizuojamą kasmetį žygį susirinks ir iš Viktorijos parko per miesto verslo bei vyriausybės įstaigų rajonus žygiuos tūkstančiai Honkongo gyventojų.

Protesto žygis, kuriuo dažnai išreiškiamas nepasitenkinimas politinėmis aktualijomis, vykdomas kasmet nuo 1997 m. Į 2003 m. vykusią demonstraciją susirinko rekordinis skaičius žmonių – pusė milijono Honkongo gyventojų, kurie protestavo prieš tuomet planuotus naujus nacionalinio lygmens saugumo įstatymus, kurie galiausiai buvo atšaukti. Tiesa, pernai šiame žygyje dalyvavo rekordiškai mažai dalyvių – vos apie 66 tūkst.

Tuo metu Honkongo valdžia šį sekmadienį mieste organizuoja įvairius kultūrinius renginius, kuriuose bus švenčiamas susivienijimas su Kinija.

Nuomonės ir patriotiniai jausmai Kinijos atžvilgiu labai skiriasi tarp Honkongo kartų: jaunesnioji karta, 2014 m. pradėjusi „Skėčių revoliuciją“, iš esmės yra neigiamos nuomonės apie Pekino valdymą.