Naujienų srautas

Pasaulyje2018.07.01 13:00

Nikaragvoje per protestus prieš prezidentą žuvo mažiausiai du žmonės

BNS 2018.07.01 13:00

Nikaragvoje per šeštadienį vykusias masines demonstracijas prieš prezidento Danielio Ortegos valdymą žuvo mažiausiai du protestuotojai, o dar 11 buvo sužeisti, pranešė viena žmogaus teisių organizacija.

„Gėlių maršu“ pavadinta demonstracija sostinėje Managvoje buvo surengta pagerbiant jaunuolius ir vaikus, žuvusius per daugiau nei du mėnesius trunkančius neramumus, į kuriuos vyriausybinės pajėgos atsakė represijomis, pareikalavusiomis mažiausiai 220 gyvybių.

Kai kuriems demonstrantams nukrypus nuo suplanuoto maršruto, 23 metų gatvės prekeivis buvo nušautas į galvą, paskelbė žmogaus teisių grupės.

„Tai neįtikimai sunku“, – sakė pagyvenęs nužudytojo tėvas Luisas Ortizas, kuris prieš kelis dešimtmečius, kai D. Ortega buvo sandinistų sukilėlių vadas, kovojo būsimojo prezidento pusėje.

„Tebesu sandinistas, bet ne su Danieliu“, – pridūrė vyras, turėdamas omeny prezidentą.

Demonstracijos pradžioje nežinomi ginkluoti vyrai taip pat apšaudė protestuojančių studentų barikadas prie Nikaragvos nacionalinio autonominio universiteto (UNAN). Anot Nikaragvos žmogaus teisių centro (CENIDH), per incidentą žuvo kitas vyras.

„Esu čia, nes noriu, kad mano Nikaragva būtų laisva. Man skaudu, kad žuvo tokių pat vaikų kaip aš, bet turime ir toliau kovoti, kad šio diktatoriaus nebeliktų“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas 15-metis su slidininko kauke.

Vienoje rankoje jis laikė Nikaragvos vėliavą, o kitoje – minosvaidį.

Kituose miestuose, tokiuose kaip Leonas, Masaja ir Granada, taip pat įvyko Civilinio teisingumo ir demokratijos aljanso organizuotos demonstracijos.

Tai buvo pirmos tokio pobūdžio protesto akcijos po gegužės 30-ąją įvykusios didžiulės Motinos dienos demonstracijos, kuri provyriausybinėms pajėgoms užpuolus protestuotojus peraugo į kruvinus susirėmimus. Tuomet žuvo 18 žmonių.

Protestuotojai reikalauja, kad atsistatydintų D. Ortega – 72 metų buvęs kairiųjų partizanas, atėjęs į valdžią 1979-aisiais per sukilimą prieš diktatorių Anastasio Somozą. Po 2007 rinkimų D. Ortega vėl tapo šalies vadovu.

Aktyvistai kaltina jį kartu su savo sutuoktine viceprezidente Rosario Murillo įkūrus nepotistinę diktatūrą, vykdančią žiaurias represijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi