Pasaulyje

2018.07.01 13:15

Spauda: Šiaurės Korėjos lyderis prašo Kinijos prezidento padėti panaikinti sankcijas

BNS 2018.07.01 13:15

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas po praėjusį mėnesį įvykusio istorinio susitikimo su JAV prezidentu Donaldu Trumpu kreipėsi į Kinijos prezidentą Xi Jinpingą, prašydamas padėti panaikinti sankcijas Pchenjanui, remdamasis neįvardytais šaltiniais abiejose šalyse sekmadienį pranešė Japonijos laikraštis „Yomiuri Shimbun“.

Kim Jong Unas tokį prašymą pateikė praėjusį mėnesį, per trečią savo susitikimą su Xi Jinpingu Pekine, o Kinijos prezidentas savo ruožtu pažadėjo „padaryti viską, ką gali“, rašė laikraštis.

Pastaraisiais mėnesiais Šiaurės Korėja ir Kinija stengėsi pataisyti savo santykius, kuriuos komplikavo Pchenjano branduoliniai bandymai ir Pekino parama Jungtinių Tautų paskelbtoms sankcijoms.

Kim Jong Unas paprašė Xi Jinpingo padėti švelninti Šiaurės Korėjos ekonomiką prislėgusias sankcijas ir paragino Kiniją paremti Pchenjaną jo denuklearizacijos derybose su Vašingtonu, sakoma laikraščio pranešime.

Xi Jinpingas pasakęs Kim Jong Unui, kad „aktyviai remia Šiaurės Korėjos reformą“, ir paraginęs Pchenjaną derantis su JAV „tęsti konsultacijas su Kinija“.