Pasaulyje

2018.07.01 11:05

Meksikoje prasideda prezidento, parlamento ir savivaldybių rinkimai

ELTA2018.07.01 11:05

Sekmadienį Meksikoje prasideda prezidento, parlamento ir savivaldybių rinkimai, informuoja BBC.

Prezidento rinkimų favoritu laikomas 64-erių buvęs Meksiko meras Andresas Manuelis Lopezas Obradoras, spaudoje dažnai vadinamas tik inicialais – Amlo. Kairiųjų pažiūrų politikas žada šalyje pažaboti korupciją ir „jėgos mafiją“, turėdamas omenyje dabartines valdančiąsias partijas. Be to, Amlo meksikiečiams kalba apie didesnius atlyginimus ir pensijas bei suvaldytą valstybę stekenantį politinį ir verslo elitą.

Daugybė Meksikos gyventojų nekantrauja poste pakeisti šiuo metu prezidentaujantį Enriqę Pena Nietą. Meksikiečiai savo lyderį kaltina dėl vangios ekonomikos, išsikerojusios korupcijos ir didžiulio nusikalstamumo lygio.

Vienas pagrindinių A. M. L. Obradoro varžovų yra Ricardas Anaya, atstovaujantis konservatoriškai Partido Accion Nacional (PAN) partijai ir šiuo metu vadovaujantis centro dešinės koalicijai. Šis kandidatas Amlo apibūdina kaip populistą ir keistuolį, kuriam esą negalima patikėti Meksikos ekonomikos.

Valdančiosios nacionalistinės Partido Revolucionario Institucional (PRI) partijos kandidatas į prezidentus – Josė Antonius Meadė, buvęs šalies finansų ministras.

Sekmadienį Meksikos gyventojai rinks ne tik naują prezidentą, bet ir 128 senatorius bei 500 Deputatų rūmų narių. Be to, rinkėjai spręs, kam atiteks daugiau kaip 3 tūkst. regionų ir vietos valdžios postų. Rinkimų teisę Meksikoje turi apie 88 milijonus žmonių.

Laikotarpis iki rinkimų pasižymėjo beprecedenčiu smurtu: per rinkimų kampaniją jau nužudyta daugiau kaip šimtas politikų ir kandidatų. Dauguma aukų – kandidatai į vietos valdžios postus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.