Pasaulyje

2018.06.29 11:30

D. Trumpas tikisi per susitikimą su V. Putinu susitarti dėl Sirijos

BNS 2018.06.29 11:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per liepos 16 dieną planuojamą susitikimą su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu tikisi susitarti Sirijos klausimu, remdamasi informuotais šaltiniais pranešė televizija CNN.

„Trumpas tikisi, kad jam pavyks susitarti su rusų prezidentu Vladimiru Putinu dėl vadinamosios išskirtinės zonos Sirijos pietvakariuose; tai sudarytų sąlygas jam kuo greičiau išeiti iš šios šalies“, – televizijai sakė vienas šaltinis.

Pranešime sakoma, kad D. Trumpas pasirengęs sutikti, kad šį rajoną užimtų Sirijos vyriausybės pajėgos.

CNN duomenimis, apie ketinimus kuo greičiau išvesti JAV karius iš Sirijos D. Trumpas užsiminė per susitikimą su Jordanijos karaliumi Abdullah II.

Mainais į tai JAV prezidentas nori V. Putino garantijų, kad „Sirijos režimas minimame rajone masiškai nežudys JAV remiamų sukilėlių ir leis jiems nutraukti kovos veiksmus bei išvykti“, pranešė televizija.

D. Trumpas taip pat tikisi susitarti su V. Putinu dėl ugnies nutraukimo Sirijos pietvakariuose ir „Irano remiamų pajėgų išvedimo iš šio rajono“.

„Šaltiniai priduria, kad Irano pasitraukimas iš Sirijos yra esminė Trumpo plano dėl pajėgų išvedimo iš Sirijos įgyvendinimo sąlyga“, – sakoma pranešime.