Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.28 21:08

Th. May pripažįsta, kad „Brexit“ derybos turėtų vykti sparčiau

ELTA 2018.06.28 21:08

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ketvirtadienį pripažino, kad „Brexit“ derybose turėtų būti daroma „spartesnė“ pažanga. Tuo metu Europos Sąjungos lyderiai įspėjo, kad laiko galutiniam susitarimui pasiekti lieka vis mažiau.

Atvykdama į Briuselyje rengiamą Bendrijos viršūnių susitikimą, kuriame „Brexit“ į antrą planą nustūmė visos ES mastu vykstantys ginčai dėl migracijos, Th. May tikino, kad iki šios dienos jau pasiekta „itin reikšmingos pažangos“.

Tačiau premjerė pripažino: „Manau, kad abi pusės nusiteikusios tęsti darbus spartesniu tempu nei iki šiol“.

ES ir Didžiosios Britanijos tikslas išlieka galutinį susitarimą pasiekti iki spalio mėnesio, taip paliekant laiko jį ratifikuoti iki 2019-ųjų kovo pabaigos, kai Didžioji Britanija oficialiai išstos iš Bendrijos.

Tačiau dalis ES lyderių jaučia frustraciją dėl to, kad derybos įstrigo vienu iš svarbiausių klausimų: kaip po „Brexit“ išvengti muitinės patikrų Jungtinei Karalystei (JK) priklausančios Šiaurės Airijos ir ES narės Airijos pasienyje.

Ketvirtadienį vyksiančios vakarienės metu Th. May informuos likusių 27 ES narių vadovus apie šalies viduje priimtus naujausius sprendimus dėl „Brexit“. Tuo metu penktadienį ES vadovai „Brexit“ aptars Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovei nedalyvaujant.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi