Pasaulyje

2018.06.28 19:40

JAV valstybės sekretorius vyks derybų į Šiaurės Korėją

BNS 2018.06.28 19:40

JAV valstybės sektretorius Mike`as Pompeo ateinančią savaitę vyks į Šiaurės Korėją aptarti denuklearizacijos klausimų, ketvirtadienį pranešė dienraštis „Financial Times“, cituodamas keturis neįvardytus šaltinius.

Šis vizitas gali tapti pirmu abiejų šalių aukšto lygio susitikimu po birželio 12 dieną Singapūre įvykusių JAV prezidento Donaldo Trumpo  ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno istorinių derybų.

Šaltiniai sakė „Financial Times“, kad M. Pompeo atšaukė liepos 6-ąją turėjusį įvykti susitikimą su Indijos užsienio reikalų ministru, kad galėtų išskristi į Pchenjaną.

„Ponas Pompeo buvo priverstas atšaukti šį susitikimą dėl svarbios kelionės, susijusios su Šiaurės Korėja“, – sakė vienas iš šaltinių.

Pasak jo, oficialus pranešimas apie šią kelionę bus paskelbtas artimiausiomis dienomis.

M. Pompeo anksčiau dukart lankėsi Pchenjane.

Po susitikimo Singapūre D. Trumpas ir Kim Jong Unas pasirašė bendrą pareiškimą, kuriame Pchenjanas pasižadėjo siekti Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, o JAV įsipareigojo suteikti saugumo garantijų Šiaurės Korėjos režimui.

JAV ir Šiaurės Korėja taip pat susitarė „surengti vėlesnes derybas, vadovaujamas valstybės sekretoriaus Mike`o Pompeo ir atitinkamo aukšto rango KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) pareigūno“.