Pasaulyje

2018.06.28 18:16

Išsiveržus Balio salo ugnikalniui Indonezijoje atšaukta dešimtys skrydžių

BNS 2018.06.28 18:16

Balio saloje esančiam Agungo ugnikalniui ketvirtadienį vėl išmėtus tirštų dūmų ir pelenų debesų į didesnį kaip kilometro aukštį Indonezijoje buvo atšaukta dešimtys skrydžių. 

Malaizijoje įsikūrusi oro bendrovė „AirAsia“ atšaukė 22 skrydžius iš turistų pamėgtos Indonezijos salos ir į ją, vėl išsiveržus Agungo ugnikalniui, esančiam maždaug už 75 km nuo Kutos kurorto.

Dar penki šios bendrovės reisai iš Balio ir atgal buvo atidėti.

Ngurah Rai tarptautinio oro uosto atstovas Arie Ahsanurrohim sakė naujienų agentūrai AFP, kad bendrovė „JetStar“ po išsiveržimo taip pat atšaukė 14 skrydžių, nors per oro uoste atliktą tyrimą pavojingo pelenų lygio nebuvo užfiksuota.

Indonezijos nelaimių valdymo agentūra savo ruožtu paskelbė, kad Agungo pavojingumo statusas nepasikeitė ir kad jokios grėsmės lėktuvams nėra.

Pernai prabudęs ugnikalnis reguliariai išspjauna dūmų ir pelenų.

Agungo aktyvumas kurį laiką buvo sumažėjęs, bet lapkritį išsiveržimo grėsmė vėl išaugo, o šalies susisiekimą ištiko sumaištis. Tąsyk daug pajamų atnešanti Balio turizmo pramonė ir kitos ekonomikos sritys patyrė didelių nuostolių.

Prie Agungo viršūnės draudžiama artintis arčiau kaip 4 km atstumu.

Agungo vėliausias didelis išsiveržimas įvyko 1963-aisiais ir nusinešė apie 1 600 žmonių gyvybių.

Indonezija yra Ramiojo vandenyno „Ugnies žiede“ – dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu pasižyminčioje tektoninių plokščių susidūrimo zonoje.