Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.28 17:07

Italijos premjeras grasina vetuoti ES viršūnių susitikimo pareiškimą dėl migracijos

ELTA 2018.06.28 17:07

Italijos premjeras Giuseppe Conte ketvirtadienį pagrasino vetuoti Europos Sąjungos viršūnių susitikimo pareiškimą dėl migracijos, jei kitų Bendrijos narių lyderiai nedarys daugiau, kad padėtų šaliai susitvarkyti su migrantais.

Viršūnių susitikimas Briuselyje prasidėjo ES lyderiams įspėjant, kad jis gali lemti visos Bendrijos likimą, nes dėl migracijos klausimų išaugusi įtampa, anot jų, gali būti naudinga antieuropietiškiems judėjimams.

„Tai galimybė, kurios, tikiuosi, man neprireiks svarstyti, tačiau, jei pasieksime tokį tašką, už bendras išvadas nepasisakysiu“, – į žurnalistų klausimą, ar Italija ketina vetuoti susitikimo pareiškimą dėl migracijos, atsakė G. Conte.

Italijos vyriausybės vadovas tikino per asmeninius susitikimus su kitų ES šalių lyderiais jautęs paramą savo šaliai, tačiau pridūrė norįs, kad jų žodžiai virstų darbais.

„Italijai nebereikia žodžių – jai reikia konkrečių faktų“, – G. Conte.

G. Conte vadovaujama populistinė Italijos vyriausybė kaltina ES nesidalijant atsakomybe dėl nuo migracijos krizės pradžios 2015-aisiais į šalį atvykstančių prieglobsčio prašytojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi