Pasaulyje

2018.06.28 15:17

Paskelbė, kada vyks D. Trumpo ir V. Putino susitikimas Helsinkyje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.28 15:17

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) susitiks Helsinkyje liepos 16 dieną.

D. Trumpas ir V. Putinas jau keletą kartų buvo susitikę tarptautiniuose renginiuose bei 8 kartus kalbėjosi telefonu, o po V. Putino perrinkimo šis sulaukė sveikinimo iš Baltųjų rūmų vadovo. Paskutiniu metu vis dažniau pabrėždavęs susitikimo su V. Putinu būtinybę, D. Trumpas, atrodo, savo planą netrukus įgyvendins. Derinti susitikimo detalių į Maskvą atvyko anksčiau griežta kritika Kremliui garsėjęs dar palyginti visai neseniai paskirtas D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais J. Boltonas.

„Tiek prezidentas Trumpas, tiek prezidentas Putinas jaučia šių dviejų šalių lyderių susitikimo svarbą, jie sieks aptarti bendras problemas ir bendradarbiavimo galimybes. Tai ne tik pagerins dvišalius santykius, bet ir užtikrins pasaulinį stabilumą. Nemanau, kad kas nors yra neįprasto dėl prezidento Trumpo ir prezidento Putino susitikimo. Daugelis Europos lyderių susitiko su Putinu pernai, todėl prezidentas Trumpas jaučia, kad laikas ir jam“, – sakė JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas.

Visgi tokie nekonkretūs paaiškinimai kelia klausimą, koks iš tiesų šių dviejų lyderių susitikimo tikslas?

J. Boltonas sako, kad nereikėtų tikėtis kokių nors konkrečių sprendimų ar pasekmių, esą svarbu pats susitikimo faktas. „Nepaisant politinio triukšmo, prezidentas [Trumpas] buvo atkaklus ir tiesioginė komunikacija tarp jo ir prezidento Putino atitiko Amerikos, Rusijos bei viso taikaus ir saugaus pasaulio interesus“, – sakė JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas.

Taigi nieko konkretaus neaiškinama, o analitikams belieka tik dėliotis faktus ir spėlioti. D. Trumpas dar anksčiau yra išsakęs abejonių dėl per didelio Amerikos piniginio įnašo į NATO. O tai džiugina Kremlių.

Išsamiau apie laukiantį lyderių susitikimą – Valdonės Rudenkienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt