Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.28 08:58

ES šalių vadovai aptars opias migrantų, „Brexit“ ir biudžeto temas

Ketvirtadienį 28 Europos Sąjungos šalių vadovai susitinka Briuselyje. Darbotvarkėje numatyti klausimai dėl saugumo, biudžeto ir „Brexit“. Vienas svarbiausių – migracija, keliantis daug diskusijų ir Bendrijos viduje.

Po to, kai laivams su migrantais vienam po kito nebuvo leista prisišvartuoti prie Italijos ir Maltos krantų, o šalys svaidėsi kaltinimais, grasinimais ir skundais, Bendrija pripažino – problema gilėja ir ją reikia spręsti kuo greičiau.

Savaitgalį Europos Komisijos iniciatyva sušauktas „mažuoju“ pavadintas Europos vadovų susitikimas, kuriame 16 šalių tarėsi, ką daryti, atrodo, taip pat nepadėjo rasti išeities. Italija ir Malta skundėsi, kad pavargo vienos dorotis su migrantų problema, Prancūzija ir Vokietija ragino konsoliduotis, o Višegrado šalys susitikime išvis atsisakė dalyvauti.

Naujasis Italijos premjeras siūlė peržiūrėti Dublino reglamentą, įtvirtinti didesnius sienos apsaugos saugiklius.

„Reglamentas visiškai nepritaikytas tvarkytis su šių dienų migracijos problemomis. Todėl, kad statistiškai tik 7 proc. migrantų gauna pabėgėlio statusą“, – sako Italijos premjeras Giuseppe Conte.

Prancūzija ir Ispanija siūlė migracijos centrus steigti Afrikoje, kur ir būtų svarstoma dėl pabėgėlių statuso suteikimo, laivams dar nepasiekus žemyno.

Tiesa, nė viena Afrikos valstybė kol kas nedavė leidimo steigti tokių centrų savo šalyje, o kai kurios, pavyzdžiui, Tunisas apskritai neturi net teisės akto, reglamentuojančio pabėgėlio statusą.

Dar viena susitikimo tema – sankcijos Rusijai. Bendrijos narės taip pat nėra vieningos šiuo klausimu. Po vadinamojo šnipų skandalo Didžioji Britanija pranešė ne tik sieksianti išlaikyti sankcijas, bet ir jas išplėsti.

Išsamiau – Valdonės Rudenkienės pasakojime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi