Pasaulyje

2018.06.27 18:50

V. Putinas D. Trumpo patarėjui: jūsų vizitas suteikia mums vilties

BNS 2018.06.27 18:50

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį išreiškė viltį, kad JAV lyderio Donaldo Trumpo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais vizitas padės pagerinti dvišalius santykius, tvyrant įtampai tarp Maskvos ir Vakarų.

„Jūsų vizitas Maskvoje suteikia mums vilties, kad galime žengti bent pirmą žingsnį, kad atkurtume visaverčius ryšius tarp mūsų valstybių“, – Kremliuje prasidėjus susitikimui su JAV nacionalinio saugumo patarėju Johnu Boltonu sakė V. Putinas.

Rusijos prezidentas pareiškė, kad Maskva niekada nesiekė konfrontacijos su Vašingtonu ir pasiūlė aptarti būdus atgaivinti dvišalius santykius.

„Deja, turiu konstatuoti, kad Rusijos ir Amerikos santykiai nėra geriausios būklės. Jau ne kartą apie tai viešai kalbėjau ir pakartosiu per susitikimą su jumis: manau, kad tai didžiąja dalimi yra aštrios vidinės politinės kovos pačiose JAV rezultatas“, – nurodė V. Putinas.

Įtampa tarp Vašingtono ir Maskvos kilo Jungtinėse Valstijose prasidėjus tyrimui dėl įtariamo Rusijos kišimosi į JAV 2016 metų prezidento rinkimus ir galimo susimokymo su D. Trumpo kampanija. Įtampą dar padidino buvusio rusų šnipo apnuodijimas Britanijoje.

Vėliausias V. Putino ir D. Trumpo susitikimas įvyko 2017 lapkritį Vietname, per Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo (APEC) forumo viršūnių susitikimą.

„Rusija niekada nesiekė konfrontacijos. Tikiuosi, kad šiandien galėsime su jumis pasikalbėti, ką abi šalys galėtų padaryti, kad atkurtume visaverčius santykius, grindžiamus lygybe ir pagarba“, – trečiadienį sakė Rusijos lyderis.

Tuo metu J. Boltonas išreiškė viltį, kad jo apsilankymas Rusijoje bus gera proga aptarti dvišalių santykių gerinimą.

„Tikiuosi, kad galėsime per mūsų derybas aptarti galimybes pagerinti Rusijos ir JAV santykius srityse, kur esame pasiekę tam tikrą konsensusą“, – pareiškė JAV prezidento patarėjas.

Be J. Boltono, susitikime dalyvauja JAV ambasadorius Rusijoje Jonas Huntsmanas, JAV Nacionalinio saugumo tarybos Rusijos ir Europos skyriaus vyriausioji direktorė Fiona Hill ir Nacionalinio saugumo tarybos Rusijos ir Europos skyriaus direktorius Joe Wangas.

Rusijos delegacijoje yra užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, prezidento patarėjas Jurijus Ušakovas, gynybos ministras Sergejus Šoigu.