Pasaulyje

2018.06.27 16:20

NATO vadovas: Rusija neturi teisės kištis į Ukrainos ir Gruzijos narystės klausimą

BNS 2018.06.27 16:20

Ukrainos ir Gruzijos NATO narystės klausimą spręs tik dabartiniai Aljanso nariai ir pačios šalys kandidatės, o Rusija neturėtų kištis į šį procesą, trečiadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

„Palaikome jų kandidačių statusą bei jų stiprėjimą ir artėjimą prie transatlantinės integracijos. Bendradarbiaujame su Gruzija ir padedame jai vykdyti reformas. Mes taip pat remiame Ukrainą“, – interviu vokiečių transliuotojui „Deutsche Welle“ pareiškė J. Stoltenbergas, atsakydamas į klausimą, ar šios valstybės turi šansų tapti NATO narėmis.

„Narystės klausimas yra tai, ką svarstysime su 29 sąjungininkėmis ir šiomis dviem šalimis. Nenumatomas dar kieno nors įsikišimas į šį procesą: Rusija neturi teisės spręsti, ką daro jos kaimynės“, – pabrėžė NATO vadovas.

„Žinoma, visiškai nepriimtina, kai tokia galinga valstybė kaip Rusija mėgina atkurti interesų sferą, spręsdama, ką jos kaimynės gali daryti. Taigi, ar Gruzija ir Ukraina taps NATO narėmis, spręs Gruzija, Ukraina ir NATO narės“, – nurodė J. Stoltenbergas.