Pasaulyje

2018.06.28 00:13

Čekijos prezidentas paskyrė antrąją premjero A. Babišo vyriausybę

ELTA2018.06.28 00:13

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas trečiadienį paskyrė antrąją per pusmetį milijardieriaus premjero Andrejaus Babišo vyriausybę. Ją premjero partija sudarė su socialdemokratais, o neoficialią paramą jai pažadėjo šalies Komunistų partija.

„Mūsų vyriausybė kovos už mūsų piliečių saugumą, prieš nelegalią migraciją ir už mūsų interesų gynimą Europoje“, – Prahoje vykusios ceremonijos metu sakė A. Babišas.

„Mūsų vyriausybė taip pat kovos su korupcija, švaistymu ir biurokratija“, – žadėjo premjeras.

Naująjį ministrų kabinetą sudaro dešimt A. Babišo populistinės ANO partijos narių ir penki Socialdemokratų partijos (CSSD) nariai. Tačiau parlamento balsavimas dėl pasitikėjimo vyriausybe, numatytas liepos 11 dieną, vis vien gali žlugti.

Pernai spalį vykusiuose parlamento rinkimuose ANO laimėjo 78 mandatus, tačiau A. Babišui nesisekė suformuoti koalicijos.

Galiausiai šį mėnesį milijardierius sudarė susitarimą su 15 vietų parlamente turinčiais socialdemokratais. Tačiau, kad užsitikrintų parlamento daugumos palaikymą, A. Babišas – buvęs komunistas – yra priverstas pasikliauti taip pat 15 parlamentarų turinčios šalies Komunistų partijos parama.

Partija pažadėjo palaikyti A. Babišą, mainais į postus stambiose valstybės valdomose įmonėse. Tačiau galutinį sprendimą dėl paramos premjerui partija priims šeštadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.