Pasaulyje

2018.06.27 07:43

Britai siūlo daugiau galių suteikti Cheminio ginklo uždraudimo organizacijai

Trečiadienį prasidės antroji Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) specialaus susitikimo diena. Konferencijoje kalbą sakys Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, kuris siūlys šiai organizacijai suteikti daugiau galių. Didžiosios Britanijos siūlymui itin priešinasi Rusija, užkulisiuose bandanti blokuoti britų siūlymą.

Antradienį prasidėjo tik ketvirtasis istorijoje specialus Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos narių susitikimas, kurio, dar gegužės mėnesį, paprašė Didžioji Britanija.

Rusijos atstovas Aleksanderis Šulginas užkulisiuose stengiasi įkalbėti kuo daugiau šalių nepalaikyti Didžiosios Britanijos rezoliucijos, kuria siūloma pagrindinei su cheminio ginklo naudojimu kovojančiai organizacijai suteikti daugiau galių.

Londonas, kurį remia Vašingtonas ir Paryžius, siekia, kad organizacija turėtų galią ne tik nustatyti, ar cheminis ginklas buvo panaudotas, bet ir galėtų nustatyti, kas jį panaudojo. 

Vakarai siekia suteikti daugiau galių po to, kai Rusijos remiamas Basharo al-Assado režimas galbūt panaudojo cheminį ginklą prieš savo piliečius Dumoje. Maskva kaltina organizaciją šališkumu. 

Daugiau apie tai – Igno Kinčino reportaže.