Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.26 18:16

Aukščiausiasis teismas parėmė D. Trumpo sprendimą neleisti atvykti į JAV kelių musulmoniškų šalių piliečiams

ELTA 2018.06.26 18:16

Ginče dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbto draudimo kelių musulmoniškų šalių piliečiams atvykti į JAV Aukščiausiasis teismas stojo į vyriausybės pusę. Tokį sprendimą teismas paskelbė antradienį.

Sprendimas priimtas 5 balsais „už“ ir 4 „prieš“. Už tai, kad kelionių draudimas būtų išlaikytas, balsavo konservatyvūs teisėjai. Argumentuojama, kad D. Trumpas, kaip JAV prezidentas, turi teisę uždrausti atvykti į JAV asmenims iš tam tikrų šalių, kad apsaugotų JAV.

Teismas sprendė dėl praėjusį rugsėjį paskelbto vyriausybės draudimo išduoti vizas Irano, Libijos, Somalio, Sirijos ir Jemeno piliečiams.

Savo pirmąjį draudimą žmonėms iš kelių – daugiausiai musulmoniškų – šalių atvykti į JAV D. Trumpas priėmė praėjus tik savaitei po savo inauguracijos 2017 metų sausio 20-ąją, taip sukeldamas pasipiktinimą pasaulyje. Tada kilo chaosas kai kuriuose oro uostuose, nuvilnijo dideli protestai.

Vienas federalinis teisėjas vėliau atitinkamą D. Trumpo dekretą laikinai sustabdė. Vyriausybė draudimą kelis kartus koregavo – tačiau teismai įvairias jo versijas vis įšaldydavo. Praėjusį gruodį Aukščiausiasis teismas galiausiai leido įsigalioti rugsėjį pateiktai formai.

Ieškovai suabejojo D. Trumpo priimto sprendimo teisėtumu ir apkaltino jį peržengus savo kompetencijos ribas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi