Pasaulyje

2018.06.25 16:20

NATO vadovas: liepą gali būti nuspręsta pradėti derybas dėl Makedonijos narystės

BNS 2018.06.25 16:20

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį sakė manąs, kad kitą mėnesį Briuselyje vyksiančiame viršūnių susitikime šio gynybos aljanso lyderiai nuspręs pradėti oficialias derybas dėl Makedonijos narystės.

„Tikiuosi ir turiu vilties, kad NATO lyderiai viršūnių susitikime nuspręs pradėti derybas dėl stojimo“, – NATO vadovas pareiškė pirmadienį.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo NATO partneriai susitiks Briuselyje liepos 11–12 dienomis.

Anksčiau Graikija ir Makedonija susitarė užbaigti 27 metus trukusį jų ginčą dėl šios buvusios Jugoslavijos respublikos pavadinimo pakeitimo. Atėnų ir Skopjės susitarime buvo numatyta, kad šalis ateityje bus vadinama Šiaurės Makedonijos Respublika.

Nuo 1991 metų Atėnai atsisako pripažinti konstitucijoje įtvirtintą savo kaimynės pavadinimą „Makedonijos Respublika“, būgštaudami, kad tai galėtų paskatinti teritorines pretenzijas

Graikija prieštaravo, kad jos kaimynė būtų vadinama Makedonija, nes tokį patį pavadinimą turi Graikijos šiaurinė provincija, senovinės Aleksandro Didžiojo imperijos lopšys ir šiuolaikinių graikų pasididžiavimo šaltinis.

Dabar Atėnai ketina atšaukti savo prieštaravimus dėl Makedonijos stojimo į NATO ir Europos Sąjungą.