Pasaulyje

2018.06.24 20:25

Princas Williamas Jordanijoje pradėjo kelionę po Artimuosius Rytus

BNS2018.06.24 20:25

Didžiosios Britanijos princas Williamas sekmadienį Jordanijoje pradėjo kelionę po Artimuosius Rytus. Jos metu jis pirmasis iš britų karališkosios šeimos narių surengs oficialius vizitus tiek į Izraelį, tiek į Palestinos teritorijas.

Dviejų dienų vizito į Jordaniją atvykusį Williamą Amano kariniame oro uoste iškilmingai pasitiko sosto įpėdinis princas Husseinas bin Abdullah.

Šis vizitas laikomas galimybe 36-erių Williamui, kuris yra antras asmuo eilėje į britų sostą, užmegzti ryšį su 23-ejų Husseinu, taip pat baigusiu Didžiosios Britanijos Sandhersto karo akademiją.

Sekmadienį Williamas dalyvaus priėmime, rengiamame Didžiosios Britanijos ambasadoriaus Amane karalienės Elizabeth II oficialios gimimo dienos proga, o pirmadienį apžiūrės romėnų griuvėsius Džeraše bei aplankys jordaniečių ir sirų pabėgėlių profesinio rengimo centrą.

Tą patį vakarą britų princas išvyks istorinio vizito į žydų valstybę ir okupuotą Vakarų Krantą.  Jis susitiks tiek su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu, tiek su palestiniečių lyderiu Mahmudu Abbasu.

Kensingtono rūmai pabrėžia, kad šis vizitas, kaip ir visi karališkosios šeimos narių vizitai užsienyje, yra nepolitinis.

Vis dėlto princas Williamas vieši regione itin neramiu metu: JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir į ją perkelti Amerikos ambasadą sukėlė arabų pyktį ir paskatino mirtinus susirėmimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt