Pasaulyje

2018.06.24 16:40

Prancūzija 2017 metais savo teritorijoje priėmė apie 100 tūkst. migrantų

ELTA 2018.06.24 16:40

Prancūzija aktyviai dalyvauja reguliuojant migracijos krizę – pernai ji priėmė savo teritorijoje apie 100 tūkst. migrantų. Tai sekmadienį radijo stočiai RTL pranešė Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire`as.

„Prancūzija imasi deramų priemonių, skirtų sureguliuoti migracijos krizę. Pavyzdžiui, pernai ji savo teritorijoje priėmė apie 100 tūkst. migrantų“, – pranešė ministras.

Kartu jis išsakė nuomonę, esą „dabartinė migracijos krizė yra iš esmės ne migracinė, o politinė“. „Iš tiesų migracinė ji buvo 2015 metais, kai apie 1 mln. žmonių mėgino atvykti į Europos šalių pakrantes. Dabar gi problema perėjo į politinę sferą“, – sakė ministras.

„Egzistuoja du požiūriai. Iš vienos pusės, Prancūzija ir Vokietija, kurios reikalauja, kad migracijos sferoje būtų parengta tinkama politika. Yra ir kitas požiūris, kurio šalininkai tvirtina, jog kiekviena šalis pajėgi savarankiškai spręsti šias problemas, pavyzdžiui, užtverdama savo sienas tvoromis. Tokio sprendimo efektyvumu aš netikiu“, – pabrėžė B. Le Maire`as.

Kartu jis pažėrė aštrios kritikos Europos politikai migracijos srityje, vykdytai 2014-2017 metais. „Negalima nepripažinti, kad šiuo laikotarpiu Europa paliko likimo valiai Italiją, į kurią plūdo srautai migrantų, daug didesni nei dabar. Tačiau mes, europiečiai, nesiėmėme dėl to jokių deramų priemonių. Todėl ir susiklostė dabartinė situacija šioje šalyje, auga populizmas ir stiprėja „Lygos“ pozicijos“, – pažymėjo Prancūzijos ministras.

„Būtent todėl būtina pateikti bendrą Europos atsaką, o tai reiškia bendradarbiauti su šalimis, iš kurių į Europą atvyksta migrantai. Libijos pavyzdys rodo, kad tokios priemonės veiksmingos, nes migrantų srautai iš šios teritorijos žymiai sumažėjo. Todėl šis klausimas -ekonominės pagalbos teikimas šalims, iš kurių atvyksta migrantai, – tampa prioritetiniu reguliuojant migracijos krizę“, – pabrėžė B. Le Maire`as.

B. Le Maire`as taip pat pažymėjo, kad labai svarbu „užtikrinti bendrą Europos solidarumą ir įvesti bendras taisykles“ reguliuojant migracijos krizę. Jis taip pat nurodė, kad ne mažiau svarbu „teikti paramą toms Europos šalims, kurios dėl savo geografinės padėties susiduria su didžiausiais migrantų srautais“.