Pasaulyje

2018.06.24 14:10

Per sprogimą Zimbabvės prezidento partijos mitinge sužeistas 41 žmogus

ELTA 2018.06.24 14:10

Per šalies valdančiosios partijos ZANU-PF mitinge nugriaudėjusį sprogimą buvo sužeistas mažiausiai 41 žmogus, įskaitant du Zimbabvės prezidento Emmersono Mnangagwos pavaduotojus, sekmadienį valstybiniam laikraščiui pranešė sveikatos apsaugos ministras Davidas Parirenyatwa.

Pasak ministro, sužeistieji mitingo dalyviai gydomi trijose pagrindinėse Bulavajo miesto ligoninėse, iš viso „į sveikatos institucijas dėl sužalojimų kreipėsi 41 žmogus“.

Šalies prezidentas išgyveno per sprogimą, po incidento jis buvo skubiai nugabentas į saugią vietą. Vėliau prezidentas aplankė sužeistuosius ligoninėse.

E. Mnangagwa tvirtina buvęs išpuolio taikinys. Per incidentą taip pat buvo sužeisti šalies viceprezidentai Kembo Mohadis ir Constantinas Chiwenga.

„Įtaisas sprogo vos per kelis colius nuo manęs, bet dar nebuvo atėjęs mano metas“, – valstybiniam transliuotojui šeštadienio vakarą kalbėjo prezidentas, kaltę dėl išpuolio suvertęs „mirtiniems priešams“.

„Tai jau ne pirmas pasikėsinimas į mano gyvybę. Esu įpratęs. Į mano biurą buvo įsilaužta jau šešis kartus. Bet aš tęsiu savo veiklą toliau.„

Pasak sveikatos apsaugos ministro, dalis sužeistųjų neteko galūnių, kai kam prireiks „rimtos operacijos“. Ministras pridūrė, kad sužeistųjų skaičius dar gali augti, nes vyriausybė dar neturi visų duomenų iš įvairių ligoninių.

„Kol kas galime teigti, kad aukų išvengta“, – sakė ministras.

E. Mnangagwa Bulavajuje lankėsi agituodamas balsuoti visuotiniuose rinkimuose. Jie vyks liepos 30 dieną.