Pasaulyje

2018.06.22 19:20

M. Salvini abejoja dėl Europos Sąjungos išlikimo

ELTA2018.06.22 19:20

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini penktadienį pasirodžiusiame interviu kelia klausimą, ar Europos Sąjungai (ES), susiskaldžiusiai dėl migracijos ir kitų klausimų, pavyks išgyventi ateinančių metų įvykius.

„Per metus bus nuspręsta, ar suvienyta Europa išliks, ar ne“, – Vokietijos savaitraščiui „Der Spiegel“ sakė M. Salvini, taip pat vadovaujantis antiimigracinių pažiūrų Italijos partijai „Lyga“.

Per artėjančias derybas dėl ES biudžeto ir prieš 2019-ųjų Europos Parlamento (EP) rinkimus paaiškės, „ar visas šis reikalas netapo beprasmis“, teigė Italijos vidaus reikalų ministras.

Anksčiau šį mėnesį M. Salvini neleido šalies uostuose prisišvartuoti gelbėjimo laivui „Aquarius“, plukdžiusiam 630 migrantų. Toks jo sprendimas sukėlė ginčą ES ir sulaukė griežtos Prancūzijos kritikos.

Naujoji populistinė Italijos vyriausybė kaltina likusias ES nares apleidus šalį, mėginančią susidoroti su ją užplūdusių migrantų iššūkiu. Dauguma jų į Italiją patenka perplaukę Viduržemio jūrą iš Afrikos.

„Daugiau negalime priimti nė vieno žmogaus, – „Der Spiegel“ citavo M. Salvini. – Priešingai: norime keletą išsiųsti“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.