Pasaulyje

2018.06.19 10:04

D. Trumpas: dėl imigracijos vokiečiai nusigręžia nuo savo lyderių

ELTA 2018.06.19 10:04

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį įsitraukė į Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ištikusią politinę krizę, pareikšdamas, kad dėl imigracijos vokiečiai „nusigręžia nuo savo vadovybės“.

„Nenorime, kad tai, kas su imigracija vyksta Europoje, nutiktų ir mums!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė D. Trumpas.

Tokiais komentarais JAV prezidentas pasidalijo A. Merkel mėginant išsaugoti koalicinę vyriausybę, kai jos vidaus reikalų ministras reikalauja į šalį nebeįsileisti naujų imigrantų.

Šie komentarai pasirodė ir vis didėjančio spaudimo nutraukti paties D. Trumpo administracijos taikomą politiką atskirti JAV sieną mėginančius kirsti imigrantus nuo jų vaikų kontekste. Toks elgesys pastaruoju metu sulaukė plataus masto pasmerkimo.

„Vokietijos žmonės nusigręžia nuo savo vadovybės, nes migracija drebina ir taip silpną Berlyno koaliciją“, – pareiškė D. Trumpas.

„Vokietijoje gerokai išaugo nusikalstamumas. Europa padarė didelę klaidą, įsileisdama milijonus žmonių, kurie taip smarkiai pakeitė jų kultūrą!“ – teigė JAV prezidentas.