Pasaulyje

2018.06.18 19:00

URM: Kijevas turi pasinaudoti pasaulio futbolo čempionatu, siekdamas kalinių išlaisvinimo

BNS2018.06.18 19:00

Ukraina turėtų pasinaudoti Rusijoje vykstančiu pasaulio futbolo čempionatu darydama politinį spaudimą, kad būtų išlaisvinti Rusijos kalėjimuose laikomi ukrainiečiai, pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

„Mes turime pasinaudoti šiuo čempionatu, tęsdami politinį ir žiniasklaidos spaudimą. Dauguma minėjo tik Olehą Sencovą ir Oleksandrą Kolčenką, bet dabar vis dažniau kalba ir apie kitus politinius kalinius. Bendraudamas su politikais, parlamentarais, aš visada juos raginu pradėti susitikimus su Rusijos atstovais nuo Krymo ir Rytų Ukrainos, politinių kalinių klausimų“, – sakė P. Klimkinas interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Ministras taip pat sakė, kad Ukraina palaiko daugelyje šalių vykstančias ukrainiečių „politinių kalinių“ palaikymo akcijas.

„Dabar mes uoliai stengiamės sustiprinti savo akcijas, kad į čempionato rungtynes atvykstantys sirgaliai matytų politinių kalinių portretus oro uostuose ir suprastų, į kokią šalį jie vyksta, kad tai – ne futbolo šalis, ši šalis turi kitą apibrėžimą...“ – pareiškė P. Klimkinas.

Jis taip pat pasisakė už tai, kad Ukraina taikytų sankcijas visiems „Sencovo ir Savčenko sąraše“ esantiems asmenims, tiems, kurie dalyvauja prieš ukrainiečių kalinius nukreiptuose procesuose. Dar reikia siekti, kad šie žmonės būtų įtraukti į Europos ir Amerikos sankcijų sąrašus, sakė ministras.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos