Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.18 12:07

A. Merkel ir G. Conte susitikime nebus išvengta aštrios migrantų temos

Naujasis Italijos premjeras Giuseppe Conte pirmadienį Berlyne susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Kaip ir penktadienį, susitikus su Prancūzijos prezidentu, Italijos vyriausybės vadovui veikiausiai teks išklausyti priekaištų dėl sprendimo nepriimti laivo su pabėgėliais praėjusią savaitę.

Naujoji Italijos populistų vyriausybė teigia keičianti valstybės politiką pabėgėlių klausimu ir grasina daugiau jų nebepriimti. Tačiau dėl migrantų klausimo ir pati Vokietijos kanclerė šiuo metu patiria vieną didžiausių krizių per visą savo valdymo laikotarpį.

Stipriai išsiskyrus jos ir vidaus reikalų ministro pozicijoms, kyla grėsmė Krikščionių demokratų sąjungos stabilumui.

Vidaus reikalų ministro pareigas einantis partijos lyderis Horstas Zehoferis gali nurodyti nebeįleisti į Vokietiją tų migrantų, kurie jau yra prisiregistravę kitose Europos Sąjungos šalyse. Kanclerė A. Merkel tokiems ketinimams nepritaria – ji yra perspėjusi, kad prieglobsčio prašytojų neįsileidus jais ir vėl tektų rūpintis Italijai ar Graikijai, kurioms ir šiaip tenka didelė migrantų našta.

Prognozuojama, kad antradienį, kai Vokietijos kanclerė susitiks su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, migracija taip pat bus viena pagrindinių temų, greta planuojamų euro zonos reformų. Dvišaliuose susitikimuose valstybių vadovai derina pozicijas prieš kitą savaitę vyksiantį Europos viršūnių susitikimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi