Pasaulyje

2018.06.18 13:12

Kolumbijoje prezidento rinkimus laimėjo konservatorių kandidatas I. Duque

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.06.18 13:12

Kolumbijoje vykusius prezidento rinkimus laimėjo konservatorių kandidatas Ivanas Duque. Už jį balsavo 54 procentai balsavusiųjų.

Kairiųjų atstovą Gustavo Petro palaikė beveik 42 procentai. Naujasis prezidentas jau pareiškė norįs pataisyti vyriausybės su grupuote FARC pasirašytą taikos sutartį, I. Duque nori neleisti buvusiems sukilėliais eiti politinių pareigų tol, kol šie neatlygins aukoms padarytos žalos.

Pati FARC I. Duque paragino parodyti išmintį, nes šaliai reikia susitaikymo. Dėl taikos sutarties praėjusiais metais ginklus sudėjo beveik 7000 kovotojų. Tačiau kaimo vietovėse, kurias po sutarties apleido kovotojai, ėmė augti nužudymų skaičius, nes dėl įtakos čia ėmė kovoti kitos grupuotės.

Taip pat kokaino gamyba Kolumbijoje, kuri yra didžiausia šio narkotiko gamintoja pasaulyje, toliau auga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį prezidentą laimėjus rinkimus ir palinkėjo sėkmės ir stiprybės einant šias labai svarbias ir atsakingas pareigas.

Prezidentė išreiškė viltį, kad naujajam vadovui einant pareigas, Lietuvos ir Kolumbijos dvišaliai ryšiai bei nuosekliai augantis Europos Sąjungos ir Kolumbijos bendradarbiavimas stiprės.

Šalies vadovė taip pat palinkėjo, kad Kolumbijos piliečių parodytas pasitikėjimas įkvėptų išrinktąjį prezidentą jėgų ir ryžto atsakingai dirbti siekiant užsibrėžtų tikslų, stiprinant vienybę ir taiką šalyje, skatinant ekonomikos augimą ir kuriant visų gyventojų gerovę, teigiama prezidentūros pranešime.

Visiems Kolumbijos piliečiams prezidentė palinkėjo klestėjimo bei sėkmės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt