Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.15 08:17

JAV teisingumo departamentas: H. Clinton tyrimą vykdęs J. Comey elgėsi „nepaklusniai“

BNS 2018.06.15 08:17

JAV teisingumo departamentas ketvirtadienį paskelbtoje savo ataskaitoje pareiškė, kad prieš pat 2016-ųjų rinkimus kandidatės į prezidentus Hillary Clinton elektroninių laiškų tyrimą atnaujinęs tuometinis Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorius Jamesas Comey elgėsi „nepaklusniai“.

Departamento vidaus kontrolės institucija nerado jokių politinio šališkumo ženklų H. Clinton tyrime, sukrėtusiame rinkimų kampanijos eigą bei galbūt turėjusiame įtakos jos pralaimėjimui.

Ataskaitoje daugiausiai kritikos teko J. Comey, kurį JAV prezidentas Donaldas Trumpas atleido netrukus po to, kai užėmė šalies vadovo postą.

Dokumente tvirtinama, kad J. Comey, vykdydamas tą tyrimą, ne kartą nepaisė įprastos Teisingumo departamento tvarkos ir pažeidė taisykles. Vis dėlto ataskaitoje neabejojama jo tyrime padaryta išvada, kad H. Clinton neturėtų būti teisiškai persekiojama.

J. Comey 2016-ųjų spalio 28 dieną informavo Kongresą, kad atnaujinamas FTB tyrimas dėl privataus elektroninio pašto serverio naudojimo, kai H. Clinton dirbo valstybės sekretore. Keliais mėnesiais anksčiau direktorius buvo paskelbęs, kad tyrimo metu nebuvo rasta jokių nusikalstamos veikos įrodymų.

Tyrimas buvo atnaujintas, nes vieno buvusio kongreso nario nešiojamame kompiuteryje buvo aptikta H. Clinton laiškų, kuriuose buvo įslaptintos informacijos.

H. Clinton pareiškė, kad J. Comey sprendimas, priimtas likus vos 10 dienų iki prezidento rinkimų, buvo vienas pagrindinių veiksnių, nulėmusių jos pralaimėjimą D. Trumpui. „Jei rinkimai būtų įvykę spalio 27-ąją, aš būčiau jūsų prezidentė,“ – sakė ji.

Vis dėlto J. Comey tvirtino, kad jo sprendimas buvo teisingas ir kad, jei reikėtų, vėl jis padarytų tą patį.

Už demokratę H. Clinton balsavo beveik 3 mln. rinkėjų daugiau nei už D. Trumpą, tačiau respublikonų kandidatas laimėjo rinkimus, nes gavo daugiau balsų Rinkikų kolegijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi