Pasaulyje

2018.06.14 20:50

Argentina žengė svarbų žingsnį abortų legalizavimo link

ELTA2018.06.14 20:50

Argentinos Deputatų Rūmai po pirmojo svarstymo priėmė įstatymo projektą dėl abortų legalizavimo. Už įstatymą, kuris leistų nutraukti nėštumą per 14 pirmųjų savaičių, ketvirtadienį balsavo 129 parlamentarai, 125 buvo prieš. Prieš tai parlamente 22 valandas be pertraukos vyko diskusijos dėl projekto. Įstatymui dabar dar turi pritarti Senatas.

Prie Kongreso rūmų tūkstančiai abortų šalininkų sveikino balsavimo rezultatus. Jie, kaip ir tūkstančiai nėštumo nutraukimo priešininkų, visą naktį praleido prie parlamento pastato.

„Tai yra moterų teisių valanda“, – po balsavimo sakė parlamentarė Silvia Lospennato iš „Propuesta Republicana“ (PRO) partijos. Luisas Pastoris iš Radikaliosios piliečių sąjungos (UCR) pavadino įstatymą „absurdišku“ ir „neteisingu“, nes jis leidžia „žudyti žmogiškąją gyvybę“. Abi partijos yra valdančiojo aljanso „Cambiemos“ dalis. Tačiau frakcijoms buvo leista balsuoti pagal savo poziciją.

Debatai suskaldė Argentinos visuomenę. Katalikų bažnyčia aktyviai kovojo prieš tai, kad abortus leidžiantis įstatymas būtų priimtas. Argentinietis popiežius Pranciškus nusiuntė laišką vyskupams, kad šie gintų „gyvybę ir teisingumą“.

Vis dėlto dauguma parlamentarų parėmė įstatymą – kaip jau 2010-aisiais, kai Argentina, smarkiai priešinantis bažnyčiai, tapo pirmąja Lotynų Amerikos šalimi, legalizavusia tos pačios lyties asmenų santuokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.