Pasaulyje

2018.06.14 17:26

Šiaurės Korėjos televizija parodė laidą apie Kim Jong Uno ir D. Trumpo susitikimą

BNS2018.06.14 17:26

Šiaurės Korėjos televizija ketvirtadienį parodė 40 minučių trukmės laidą apie anksčiau šią savaitę Singapūre vykusį Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimą.

Per šią laidą televizija parodė medžiagos iš D. Trumpo ir Kim Jong Uno spaudos konferencijos, bendrų jųdviejų pietų, be to, buvo parodytas ir momentas, kai JAV prezidentas aprodė Šiaurės Korėjos lyderiui savo limuzino „The Beast“ interjerą.

Laidoje taip pat pasakojama, „kaip šiltai ir pagarbiai“ Singapūre buvo priimtas Kim Jong Unas.

„Singapūras, labai gražus ir išsivystęs miestas, tapo dar garsesnis dėl pagrindinio šimtmečio susitikimo... Gatvės buvo pilnos geranoriškai nusiteikusių žmonių, reiškusių pagarbą Kim Jong Unui, atvykusiam spręsti pasaulinės politikos klausimų savo originaliu politiniu metodu“, – sakoma už kadro.

Laidoje pabrėžta, kad Šiaurės Korėjos lyderį „šiltai sutiko, kur tik jis beeitų“.

Per JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimą birželio 12 dieną Singapūre Kim Jong Unas patvirtino įsipareigojimą dėl denuklearizacijos, o D. Trumpas mainais pažadėjo suteikti Pchenjanui saugumo garantijų.

D. Trumpas pareiškė, kad per derybas buvo pasiektas „didelis progresas“, ir pridūrė, jog jos praėjo „geriau nei kas nors būtų įsivaizdavęs“. Taip pat JAV prezidentas pabrėžė, kad Pchenjanas „daugiau nebekelia branduolinės grėsmės“.

Tuo tarpu Kim Jong Unas pareiškė, kad šis viršūnių susitikimas yra taikos preliudija, ir sakė, jog „daug žmonių pasaulyje apie tai galvos kaip apie sceną iš kokio nors... mokslinės fantastikos filmo“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt