Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.14 13:53

E. Macronas teigia komentarais apie migrantų krizę nenorėjęs įžeisti Italijos

ELTA 2018.06.14 13:53

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas komentarais apie migrantų krizę, įplieskusiais rimtą diplomatinį ginčą, nesiekė įžeisti Italijos, ketvirtadienį teigė jo kanceliarija.

Trečiadienio vakarą telefonu pasikalbėjęs su Italijos premjeru Giuseppe Conte, Prancūzijos „prezidentas pabrėžė nė vienu savo komentaru nesiekęs įžeisti Italijos ir italų“, sakoma E. Macrono biuro pranešime.

Trečiadienį Italija pareikalavo, kad E. Macronas atsiprašytų už naujajai šalies populistų vyriausybei mestus kaltinimus „cinizmu ir neatsakingumu“ dėl jos sprendimo neįsileisti į šalį gelbėjimo laivo su 629 migrantais.

Penktadienį Paryžiuje numatyti G. Contės ir E. Macrono pietūs, kuriuos, kilus ginčui, Roma grasino atšaukti, vyks, kaip planuota, pridūrė Prancūzijos prezidento kanceliarija.

Be kita ko, E. Macronas ir G. Contė „patvirtino Prancūzijos ir Italijos įsipareigojimą gelbėjimo operacijas organizuoti vadovaujantis pavojuje atsidūrusių žmonių humanitarinės apsaugos taisyklėmis“, sakoma Eliziejaus rūmų pranešime, omenyje turint migrantų gelbėjimą Viduržemio jūroje.

„Prancūzijos prezidentas priminė, kad jis visada pasisakė už didesnį Europos solidarumą su italų tauta“, – priduriama E. Macrono kanceliarijos pranešime. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi