Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

A. Merkel ragina suvienodinti asmeninių duomenų apsaugos reglamentą ES

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasižadėjo atkakliai siekti sugriežtinti ir suvienodinti asmeninės informacijos apsaugos internete reglamentus skirtingose Europos Sąjungos (ES) šalyse, praneša BBC.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pasižadėjo atkakliai siekti sugriežtinti ir suvienodinti asmeninės informacijos apsaugos internete reglamentus skirtingose Europos Sąjungos (ES) šalyse, praneša BBC.

Kaip ji pareiškė interviu televizijai ARD, Vokietija nori, kad interneto kompanijos (tokios kaip, pavyzdžiui, „Google“ ar „Facebook“) privalėtų pasakyti, „kam jie teikia turimus duomenis“, ir kad būtų aiškiai apibrėžta, „kokius duomenis jie gali saugoti“, rašo Ft.com. 

Šie Vokietijos kanclerės pareiškimai yra reakcija į JAV šnipinėjimo skandalą.

„Iš JAV vyriausybės tikiuosi aiškaus pasižadėjimo, kad ateityje bus griežtai laikomasi Vokietijos įstatymų“, – interviu kalbėjo A. Merkel.

BBC rašo, kad įtampa išaugo, kai viešojoje erdvėje buvo išplatinti pranešimai, kad JAV slapta klausėsi Europos Sąjungos ir Vokietijos pareigūnų.

Interviu ji pasižadėjo, kad Vokietijos vyriausybė turi išsakyti „labai griežtą poziciją“ asmeninių duomenų apsaugos internete klausimu Europos Sąjungoje. A. Merkel pastebi, kad skirtingose Europos Sąjungos šalyse skirtingai reglamentuojama interneto vartotojų duomenų apsauga, dėl to sunku sukontroliuoti, kas turėtų disponuoti galimybe prieiti prie asmeninių duomenų.  

„Vokietija turi griežtą duomenų apsaugos įstatymą. Bet jeigu „Facebook“ yra registruotas Airijoje, tuomet galioja Airijos įstatymai – mums reikia [ES] suvienodinti reglamentus“, – pabrėžė Vokietijos kanclerė.

BBC specialusis korespondentas Berlyne sako, kad opozicija kanclerę spaudžia atskleisti, kiek Vokietijos vyriausybė žinojo apie JAV nacionalinio saugumo agentūros (NSA) vykdomą veiklą, ir ar kanclerė gali užtikrinti, kad vokiečių privatumas neatsidūrė pavojuje.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę savaitraštis „Der Spiegel“ paskelbė, jog JAV nacionalinė saugumo agentūra glaudžiai bendradarbiavo su Vokietijos žvalgybos agentais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi