Pasaulyje

2018.06.13 13:50

Popiežiaus gimtinėje – istorinis balsavimas dėl abortų legalizavimo

ELTA2018.06.13 13:50

Įstatymų leidėjai gimtojoje popiežiaus Pranciškaus šalyje Argentinoje trečiadienį balsuos dėl abortų legalizavimo.

Diskusijos dėl abortų legalizavimo suskaldė Argentinos visuomenę. Nors Argentina šiek tiek nutolo nuo savo tradicionalizmo ir tapo pirmąja gėjų santuokas įteisinusia Lotynų Amerikos šalimi, katalikų Bažnyčia vis dar daro jai didelę įtaką.

Argentinos deputatų rūmai labai susiskaldę šiuo klausimu ir po kelias savaites trukusių diskusijų trečiadienio vakarą vyksiančio balsavimo rezultatas visai neaiškus.

Tikimasi, kad iš 257 Deputatų rūmų narių 109 balsuos už teisės aktą, 117 balsuos prieš, todėl likusių vis dar neapsisprendusių deputatų balsai bus lemiantys.

Kaip ir didžiojoje dalyje Lotynų Amerikos šalių, Argentinoje abortai neteisėti, išskyrus išžaginimo atvejus ir kai moters sveikatai arba gyvybei gresia pavojus.

Naujuoju įstatymu būtų legalizuoti abortai pirmų 14 nėštumo savaičių metu. Jei Deputatų rūmai pritars įstatymo projektui, tada dėl jo balsuos Senatas. Analitikai teigia, kad daugiau senatorių pasisakė prieš įstatymo projektą nei už.

Tvirtai prieš abortus nusistatęs Argentinos prezidentas prašė įstatymo leidėjų balsuoti pagal savo sąžinę ir teigė nevetuosiąs įstatymo, jei jam bus pritarta.

Remiantis oficialia Argentinos sveikatos ministerijos statistika, 2016 metais daugiau kaip 17 proc. iš 245 užfiksuotų nėščių moterų ir merginų mirčių įvyko dėl abortų. Nevyriausybinių organizacijų teigimu, kasmet šalyje apytikriai 500 tūkst. abortų atliekama slapta, dažnai grėsmę moterų sveikatai keliančiomis sąlygomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt