Pasaulyje

2018.06.13 12:00

Tebesitęsiant ginčui dėl migrantų laivo, Italija iškvietė Prancūzijos ambasadorių

BNS2018.06.13 12:00

Italija trečiadienį iškvietė Prancūzijos ambasadorių dėl Paryžiaus Romai mestų kaltinimų „cinizmu ir neatsakingumu“ dėl jos atsisakymo priimti šimtus migrantų Viduržemio jūroje išgelbėjusį laivą.

Antradienį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas per ministrų kabineto posėdį pareiškė, kad jūrų teisė numato, jog „nelaimės atvejais reaguoti privalo (šalis), kurios pakrantė yra arčiausiai“, nurodė vyriausybės atstovas Benjaminas Griveaux.

Kiek vėliau antradienį Roma pareiškė nepriimsianti „veidmainiškų pamokymų“ apie migrantus iš tokių šalių kaip Prancūzija, besiplėtojant ginčui dėl 629 migrantus išgelbėjusio laivo, įstrigusio Viduržemio jūroje.

„Iš Prancūzijos (mus) pasiekę pareiškimai dėl (humanitarinio laivo) „Aquarius“ stebina... Italija negali priimti veidmainiškų pamokymų iš šalių, kurios yra linkusios kitaip žiūrėti į imigraciją“, – sakoma naujosios populistų vyriausybės pareiškime, kurį citavo italų žiniasklaida.

„Italijos vyriausybė niekada neapleido beveik 700 žmonių, esančių „Aquarius“, – tvirtino italai, reaguodami į prancūzų kritiką.

Šeštadienį „SOS Mediterranee“ išgelbėti 629 migrantai buvo įstrigę Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos laive „Aquarius“, per 30 valandų laukusiame leidimo prisišvartuoti kuriame nors uoste.

Italijai ir Maltai atsisakius jį priimti savo uostuose, naujoji Ispanijos vyriausybė, vadovaujama socialisto premjero Pedro Sanchezo, pasiūlė leisti laivui su migrantais prisišvartuoti Valensijoje, tvirtindama, kad tai yra Madrido „pareiga“.

„Po Maltos atsisakymo leisti žmonėms „Aquarius“ ten išsilaipinti sulaukėme beprecedenčio solidarumo gesto iš Ispanijos. To negalime pasakyti apie Prancūziją, kuri dažnai vykdydavo gerokai griežtesnę ir ciniškesnę imigracijos politiką“, – sakoma Italijos vyriausybės pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt