Pasaulyje

2018.06.12 13:33

JAV atidarė naują „de facto“ ambasadą Taivane

ELTA2018.06.12 13:33

Jungtinės Valstijos antradienį Taivano sostinėje Taibėjuje atidarė naują savo atstovybę. Šis žingsnis, tikėtina, padidins įtampą tarp JAV ir Kinijos, informuoja „Deutsche Welle“.

Naujo 255 mln. dolerių vertės de facto ambasados pastato atidarymas Taivane laikomas svarbiu įvykiu Taivano ir JAV draugystėje, Taivanui sulaukiant vis didesnio spaudimo iš Kinijos.

Taivanas yra jautriausias Kinijos teritorinis klausimas. Kinija laiko Taivaną savo provincija ir siekia jį prisijungti.

Nepaisydama Kinijos diplomatinių žingsnių ir karinių grasinimų, JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija siekia stiprinti ryšius su Taivanu.

Kovo mėnesį D. Trumpas pritarė naujoms taisyklėms, leidžiančioms JAV pareigūnams keliauti į Taivaną, ir Pekinas ragino Vašingtoną „ištaisyti šią klaidą“.

JAV ir Taivanas neturi jokių oficialių diplomatinių ryšių, tačiau ir toliau palaiko neoficialius glaudžius ekonominius, politinius ir saugumo ryšius.

Amerikos institutas Taivane jau nuo 1979 metų veikia kaip Vašingtono de facto ambasada Taivane. Naujasis Amerikos instituto pastatas šiaurės rytiniame Taivano sostinės pakraštyje pakeis daug mažesnį instituto pastatą miesto centre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.