Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.11 16:10

Likus valandoms iki istorinio susitikimo, jau planuojami kiti

Lieka vis nedaug laiko iki istorinio Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimo. Kim Jong Unas ir Donaldas Trumpas esą planuoja pirmas dvi valandas praleisti dviese, tik su vertėjais. Pasak šaltinių, jeigu viskas praeis sklandžiai, tai gali būti ne vienintelis lyderių susitikimas, o tik pirmas iš daugelio. Apie kvietimus pasisvečiuoti kalba ir Vašingtonas ir Pchenjanas.

Šiaurės Korėjos valstybinė žiniasklaida sako, kad susitikime prasidės „nauja santykių era“. Tuo metu Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius tikina, kad D. Trumpas pasiruošęs Šiaurės Korėjai suteikti unikalias saugumo garantijas.

D. Trumpas atvyko susitikti su organizatoriumi – Singapūro premjeru – ir pareiškė, kad jo manymu viskas pasibaigs labai gerai.

Daug vilčių į susitikimą deda ir Šiaurės Korėjos kaimynė Pietų Korėja. Susitikime, be branduolinio nusiginklavimo ir sankcijų panaikinimo, bus siekiama sutarti dėl taikos sutarties tarp Pietų ir Šiaurės Korėjų.

Šalys nuo 1953-ųjų pasirašiusios tik paliaubų sutartį. Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas sako, kad dėl visko reikia dėkoti D. Trumpui ir Kim Jong Unui.

Tikiuosi, kad šiame susitikime bus pasiektas reikšmingas susitarimas dėl priešiškų santykių pabaigos ir Korėjos pusiasalio branduolinio nusiginklavimo pradžios. Susitikimas vyksta dėl drąsių prezidento Trumpo ir pirmininko Kimo sprendimų. Prezidentas Trumpas veiksmais parodė stiprų pasiryžimą spręsti Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų problemą ir taikos Korėjos pusiasalyje klausimą. Pirmininkas Kimas parodė norą, kad susitikimas būtų sėkmingas. Sunaikindamas branduolinių bandymų poligoną jis pademonstravo tvirtą ryžtą atsisakyti branduolinio ginklo“, – sako Moon Jae-inas.

Likus tik valandoms iki istorinio susitikimo Amerikos ir Šiaurės Korėjos delegacijos dar derina paskutines detales. Valstybės sekretorius neišdavė, kokių nesutarimų dar išlieka. Mike`o Pompeo teigimu, santykiuose su Šiaurės Korėja bus svarbus ir Kinijos vaidmuo.

Esu įsitikinęs, kad Kinija gaus vaidmenį. Tiesa sakant, iki dabar vaidmuo jai buvo skirtas. Kinija buvo svarbi partnerė vykdant spaudimo kampaniją. Jie darė dalykus, kurių niekada iki šiol nesutikdavo – drąsino Kim Jong Uną apsvarstyti galimybę pasikeisti“, – sakė M. Pompeo.

Išsamiau – Igno Kinčino reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi