Pasaulyje

2018.06.11 15:29

Sirijoje šiais metais savo namus buvo priversti palikti 920 tūkst. žmonių

ELTA2018.06.11 15:29

Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, per pirmuosius keturis šių mėtų mėnesius dėl konflikto Sirijoje savo namus buvo priversti palikti daugiau kaip 920 tūkst žmonių. Tai yra didžiausias skaičius per tokį laikotarpį nuo pilietinio karo pradžios 2011-ųjų kovą, pirmadienį Ženevoje žurnalistams sakė JT pagalbos Sirijai koordinatorius Panosas Moumtzisas.

Pasak JT, iš savo gimtųjų vietų išvytų žmonių skaičius Sirijoje pasiekė 6,2 mln. Dar 5,6 mln. sirų pabėgėlių yra užsienyje. P. Moumtzisas sakė, kad dauguma žmonių šįmet buvo priversti bėgti dėl vyriausybinių pajėgų vykdytų sukilėlių bastionų Rytų Gutoje puolimo bei mūšių Idlibo provincijoje, kuri yra vienas paskutiniųjų regionų, vis dar kontroliuojamas sukilėlių. Neseniai čia per oro antskrydžius žuvo dešimtys civilių.

Anot P. Moumtziso, būgštaujama, kad „dėl situacijos Idlibe blogiausio Sirijos krizėje dar galima laukti“. Pasaulio bendrija esą turi pasirūpinti, kad „mums čia netektų išgyventi panašaus scenarijaus kaip Rytų Gutoje“. Šiame buvusiame sukilėlių anklave oro antskrydžiai pražudė šimtus civilių, kol vyriausybiniai daliniai balandžio viduryje galiausiai privertė paskutiniuosius sukilėlius trauktis.

Pastaraisiais metais dešimtys tūkstančių sukilėlių ir jų šeimų narių, sutarus su vyriausybe, buvo nuvežti į Idlibą. P. Moumtzisas įspėjo, kad daugiau nebeliko sukilėlių teritorijų, į kurias sukilėliai galėtų būti išgabenti iš Idlibo. Dabartinė situacija esą yra „labai pavojinga“. Egzistuoja pavojus, kad 2,5 mln. žmonių gali būti priversti trauktis Turkijos sienos kryptimi, įspėjo jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.