Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.11 16:33

Laivą su šimtais pabėgėlių, kurio neįsileido Italija, sutiko priimti Ispanija

Ispanija pasisiūlė priimti laivą „Aquarius“, kuriame yra 629 pabėgėliai. Jam leista įplaukti į Valensijos uostą, pranešė Ispanijos premjero biuras.

Sekmadienio vakarą Italija ir Malta atsisakė įleisti į savo uostus gelbėjimo laivą „Aquarius“ su migrantais. 

Italijos agentūros ANSAs duomenimis, Italijos vidaus reikalų ministras ir vicepremjeras Matteo Salvinis neleido laivui įplaukti į Sicilijos uostus ir nusiuntė laišką Maltos vyriausybei, siūlydamas priimti migrantus, bet šios atsakymas buvo neigiamas. 

Maltos valdžia teigia, kad Vokietijos pagalbos organizacija migrantus perėmė Libijos vandenyse, o tai reiškia, kad jais pasirūpinti turi Italija. Būtent Italija yra pagrindiniai vartai iš Šiaurės Afrikos į Europą norintiems patekti migrantams.

Naujoji Italijos vyriausybė, kurią sudarė „5 žvaigždučių judėjimo“ ir „Lygos“ partijos, kritiškai vertina savo pirmtakų ir ES migracijos politiką. Šiuo metu apie 80 procentų migrantų, atvykstančių į Italiją jūra daugiausia iš Afrikos šalių, laikomi ekonominiais migrantais, jiems netaikomas pabėgėlių statusas. 

Gegužės pabaigoje oficialus Tarptautinės migracijos organizacijos atstovas Joelis Millmanas pranešė, kad nuo 2018 metų pradžios į Europą Viduržemio jūra atvykusių migrantų ir pabėgėlių skaičius viršijo 30 tūkstančių žmonių. Apie 40 procentų atvykėlių priėmė Italija, 35 procentus - Graikija, 25 procentus - Ispanija. 

Populistinė „Šiaurės Lyga“ prieš rinkimus žadėjo, kad imigracijos klausimu bus griežta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi