Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.10 19:20

H. Maasas: D. Trumpas savo „Twitter“ pareiškimais apie G-7 „griauna pasitikėjimą“

BNS 2018.06.10 19:20

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pasitraukdamas iš Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimo bendro komunikato, iš dalies „sugriovė“ pasitikėjimu grindžiamus Vašingtono santykius su Europa, sekmadienį pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.

„Viena „Twitter“ žinute gali sugriauti neįtikėtinai daug pasitikėjimo. Todėl dar svarbiau, kad Europa laikytųsi išvien ir dar griežčiau gintų savo interesus," – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė H. Maasas.

„Vieninga Europa yra atsakas į (šūkį) „Pirmiausia – Amerika“, – pridūrė jis. 

Piktais „Twitter“ pareiškimais iš lėktuvo „Air Force One“ JAV prezidentas atmetė bendro susitarimo tekstą, kuriame tradiciškai buvo pabrėžiamos bendros vakarietiškos vertybės ir tikslai vadovaujant Amerikai.  

Kanados premjeras Justinas Trudeau prieš tai žurnalistams pareiškė, jog tai, kad D. Trumpas, bandydamas pateisinti JAV importo muitus plienui ir aliuminiui, griebėsi nacionalinio saugumo argumentų, įžeidžia Kanados veteranus, kurie parėmė savo sąjungininkus amerikiečius per konfliktus nuo pat Pirmojo pasaulinio karo.   

„Kanadiečiai yra mandagūs ir protingi, bet mes nesileisime stumdomi," – sakė jis. 

D. Trumpas atsakydamas parašė savo „Twitter“ paskyroje: „Atsižvelgęs į Justino (Trudeau) neteisingus pareiškimus jo spaudos konferencijoje ir faktą, kad Kanada taiko milžiniškus tarifus amerikiečių ūkininkams, darbininkams ir kompanijoms, nurodžiau mūsų JAV atstovams nepalaikyti komunikato“.

Staigus JAV vadovo pasitraukimas sekmadienį sulaikė griežtos kritikos iš įvairių politinių pažiūrų vokiečių. 

„Ar tikslinga derėtis su Baltaisiais rūmais, kurie nesupranta pasaulio ekonominės tvarkos pagrindų ir gyvena iškreiptame, apgriuvusiame fantazijų pasaulyje?“ – konservatyviame laikraštyje „Die Welt“ klausė vienas komentatorių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi