Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Išteisinus juodaodį paauglį nušovusį G. Zimmermaną – susirėmimai su policija

ELTA 2015.09.08 13:45

Jungtinėse Amerikos Valstijose 29 metų George'o Zimmermano išteisinimu pasipiktinusių afroamerikiečių demonstracijos virto ir susirėmimais su policija.

Jungtinėse Amerikos Valstijose 29 metų George'o Zimmermano išteisinimu pasipiktinusių afroamerikiečių demonstracijos virsta susirėmimais su policija.

Niujorke pareigūnai suėmė apie 20 agresyviausių piliečių, dalyvavusių mitinge Taimso aikštėje.

Žiniasklaidos duomenimis, čia susirinko keli tūkstančiai žmonių. Daugelis jų laikė plakatus, kuriuose buvo parašyta „Teisingumo nėra“ ir „Lygios teisės visiems“. Kai kurie protestuotojai vilkėjo marškinėlius su užrašu „Nušauk mane, aš juodas“.

Masinės juodaodžių amerikiečių protesto akcijos vyksta ir kituose dideliuose šalies miestuose – Filadelfijoje, Čikagoje, Majamyje, Los Andžele.

Trayvonas Martinas buvo nušautas 2012 metų vasario 26-ąją Senfordo priemiestyje Orlande. Tą dieną policijai paskambino ispanakalbis vietos gyventojas G. Zimmermanas, vadinantis save „savanoriu tvarkos sergėtoju“. Jis pranešė apie „labai įtartiną tipą“, kuris, anot jo, lietui lyjant be tikslo šlaistėsi gatvėje.

Dispečeris jam patarė nepersekioti jaunuolio ir nusiuntė patrulių mašiną. Bet G. Zimmermanas nepaklausė, ėmė sekti juodaodį vaikiną, įsivėlė į konfliktą ir grumdamasis ji nušovė. Vėliau jis pareiškė, jog tai buvo savigyna.

T. Martinas iš parduotuvės ėjo į savo giminaičių, pas kuriuos buvo atvykęs pasisvečiuoti, namus nešinas saldainių pakeliu ir buteliu limonado.

Šeštadienį Floridos valstijos Senfordo miesto prisiekusiųjų teismas pripažino G. Zimmermaną nekaltu dėl netyčinio nužudymo.

Ši byla sukėlė platų atgarsį Jungtinėse Valstijose. Afroamerikiečių organizacijų atstovai ir žmogaus teisių gynėjai laiko šį incidentą nužudymu dėl rasinių priežasčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi