Pasaulyje

2018.06.10 12:31

V. Putinas sako susitiksiąs su D. Trumpu, kai tik Vašingtonas bus tam pasiruošęs

BNS 2018.06.10 12:31

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį pareiškė esantis pasirengęs susitikti su JAV lyderiu Donaldu Trumpu, kai tik Vašingtonas bus pasiruošęs tokiam viršūnių susitikimui.

„Kai tik amerikiečių pusė bus pasirengusi, šis susitikimas įvyks, žinoma, priklausomai nuo mano darbų grafiko“, – žurnalistams sakė Kinijoje viešintis Rusijos vadovas.

„Pats JAV prezidentas ne kartą sakė, kad laikytų tokį susitikimą naudingu. Galiu tai patvirtinti. Tai tiesa“, – pridūrė V. Putinas.

Jis sakė neaptaręs su D. Trumpu, kur jiedu galėtų susitikti, tačiau „daug“ šalių, įskaitant Austriją, yra pasirengusios padėti surengti tokį viršūnių susitikimą.

„Tačiau manau, kad tai yra techninis klausimas, – teigė V. Putinas. – Svarbu, kad tokių susitikimai – jei jie vyksta – turinys būtų konkretus.“

Vieną įtakingą Europos pareigūną citavęs leidinys „The Wall Street Journal“ pranešė, kad per anksčiau šią savaitę Vienoje vykusias derybas V. Putinas paprašė Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo padėti surengti susitikimą su D. Trumpu, o Vašingtonas esą svarsto tokią galimybę.

Į valdžią atėjus konservatoriui S. Kurzui, Austrija ėmė siekti tapti tarpininke tarp Rusijos ir Vakarų.

Nors Austrija, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, taiko Rusijai sankcijas dėl Krymo okupacijos, Viena neišsiuntė rusų diplomatų dėl anksčiau šiemet įvykdyto buvusio rusų dvigubo šnipo ir jo dukters apnuodijimo Anglijos Solsberio mieste. Londonas dėl šios atakos kaltina Maskvą, o ši jai metamus kaltinimus neigia.