Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.10 16:27

Singapūras – pasaulio dėmesio centre: Kim Jong Unas atvyko į istorinį susitikimą su D. Trumpu

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2018.06.10 16:27

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas atvyko į Singapūrą, kur antradienį dalyvaus istoriniame susitikime su Donaldu Trumpu.

Kim Jong Unas susitiko su Singapūro premjeru Lee Hsien Loongu bei padėkojo premjerui ir jo šaliai už pastangas organizuojant susitikimą.

Šiaurės Korėjos lyderio delegacija užfiksuota pakeliui iš oro uosto į viešbutį. Kim Jong Uną į Singapūrą atlydėjo aukščiausio rango valstybės pareigūnai, įskaitant generolą Kim Yong Cholą.

Singapūro užsienio reikalų ministras Vivianas Balakrishnanas pasitiko Kim Jong Uną.

JAV vadovas yra pakeliui į Singapūrą iš Kanados, kur dalyvavo Didžiojo septyneto susitikime.

Žiniasklaida atkreipė dėmesį, kad tiek D. Trumpas, tiek Kim Jong Unas į Singapūrą vyksta gerokai anksčiau nei numatytas jų susitikimas. Tarptautiniai ekspertai neatmeta galimybės, kad jųdviejų derybos gali prasidėti anksčiau, siekiant suderinti pozicijas ir užtikrinti, kad birželio 12-osios viršūnių susitikimas vyktų sklandžiai.

Pchenjanas nuolat stengiasi, kad pranešimai apie jo lyderio vizitus pasirodytų tik šiems pasibaigus.

Reuters/Scanpix nuotr.

D. Trumpas derybas su Kim Jong Unu vadina vienintele galimybe pasiekti taiką. Daugiausia dėmesio čia bus skiriama Pchenjano branduolinei programai. Vašingtonas tikisi, kad Šiaurės Korėja sutiks visiškai jos atsisakyti.

Vietos žiniasklaidos teigimu, Singapūro oro uoste nusileido trys Šiaurės Korėjos lėktuvai. Skelbiama, kad į šalį atvyko ir Kim Jong Uno sesuo.

Singapūro valdžia aplink viešbutį, kur vyks derybos, padidino saugumą. Šalies premjero teigimu, susitikimo organizavimas kainuos 20 mln. dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi