Pasaulyje

2018.06.09 17:20

Kremlius: Rusija ir Ukraina aptarė kalinių „apsikeitimą“

ELTA 2018.06.09 17:20

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį aptarė galimybę apsikeisti kaliniais, pranešė Kremlius, taip sustiprindamas viltis, kad bado streiką paskelbęs ukrainiečių režisierius Olegas Sencovas ir kiti gali būti paleisti prieš kitą savaitę prasidedant pasaulio futbolo čempionatui.

„Ypatingas dėmesys buvo skirtas humanitariniams klausimams, įskaitant ir sulaikytų žmonių apsikeitimą“, – pranešė Kremlius, komentuodamas itin retą abiejų lyderių pokalbį telefonu.

V. Putinas pabrėžė, kad Rusijos žurnalistai, sulaikyti Ukrainoje, turi būti nedelsiant paleisti, pridurdamas, kad pokalbio metu buvo aptartas ir konfliktas rytinėje Ukrainoje.

P. Porošenka, savo ruožtu, pabrėžė, kad O. Sencovas, kuris nuo gegužės 14 d. yra paskelbęs bado streiką, ir kiti Ukrainos politiniai kaliniai turėtų būti „kiek įmanoma greičiau“ paleisti.

„Ukrainos vadovas atkreipė dėmesį į ukrainiečių bado streikus ir išsakė susirūpinimą dėl blogėjančios jų sveikatos“, – teigiama P. Porošenkos administracijos pranešime.

Kaip praneša tiek Maskva, tiek Kijevas, abu vadovai sutiko, kad ombudsmenai aplankytų abiejų šalių kalinius „artimiausiu metu“. Išsamesnės informacijos nebuvo suteikta.

O. Sencovas, kuris nuo 2015 metų atlieka 20 metų bausmę Jakutsko kalėjime, Rytų Sibire, „už teroristinės grupuotės įkūrimą“ Kryme, reikalauja, kad Maskva paleistų dešimtis politinių kalinių, kalinčių Rusijos kalėjimuose.

V. Putinas ir P. Porošenka kalbėjosi telefonu prieš pirmadienį Berlyne vyksiančias derybas, kuriose dalyvaus Rusijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai. Derybomis bus siekiama atgaivinti įstrigusį taikos procesą rytinėje Ukrainoje.