Pasaulyje

2018.06.09 09:50

Prezidentė pasveikino karalienę Elizabeth II oficialios gimimo dienos proga

LRT.lt2018.06.09 09:50

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Jungtinės Karalystės karalienę Elizabeth II oficialios karalienės gimimo dienos proga.

Iš tiesų Elizabeth II yra gimusi balandžio 21 dieną, tačiau pagal tradiciją oficialiai Jungtinės Karalystės monarcho gimtadienis yra minimas antrąjį birželio savaitgalį.

Pasak D. Grybauskaitės, Jungtinė Karalystė ir jos piliečiai yra svarbūs ir artimi Lietuvos draugai. Prezidentė pabrėžė, kad daugeliu aktualių žemyno ir saugumo darbotvarkės klausimų abiejų šalių požiūris sutampa, kartu esame pasiryžę stiprinti transatlantinę bendruomenę ir visapusį bendradarbiavimą. Valstybės vadovės teigimu, Lietuvą ir Jungtinę Karalystę vienijantys tikslai lemia išskirtinius, pasitikėjimu grįstus santykius tiek plėtojant dvišalį dialogą, tiek bendradarbiaujant NATO, rašoma pranešime spaudai.

Anot prezidentės, Lietuva vertina nuolatinį Jungtinės Karalystės indėlį prisidedant prie gynybos pajėgų regione stiprinimo, taip pat glaudų bendradarbiavimą karinio, kibernetinio, informacinio ir ekonominio saugumo srityse. Šalies vadovė išreiškė viltį, kad bendri valstybių projektai, siekis apsaugoti savo piliečius ir sutelkianti vienybė įveikiant kylančius iššūkius tik sustiprins tvarius sąjungininkų ryšius.

Jungtinės Karalystės gyventojams ir britams visame pasaulyje prezidentė palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir taikos, o Karalienei ir visai Karališkajai Šeimai – sveikatos ir laimės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt