Pasaulyje

2018.06.08 11:00

D. Trumpas tikisi su Kim Jong Unu pasirašyti susitarimą dėl taikos Korėjos pusiasalyje

ELTA2018.06.08 11:00

JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia, kad jo viršūnių susitikime su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Jong Unu gali būti pasirašytas taikos susitarimas dėl formalaus karo padėties užbaigimo Korėjos pusiasalyje. „Mes visiškai galėtume pasirašyti susitarimą“, – pareiškė jis ketvirtadienį Vašingtone. Tai esą būtų pirmas žingsnis.

Po Korėjos karo (1950–1953) pabaigos pusiasalyje galioja tik paliaubos, oficialiai tarp abiejų Korėjos valstybių vis dar yra karo stovis.

D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas turėtų įvykti antradienį Singapūre. Jis laikomas istoriniu, nes dar niekad pareigas einantis JAV prezidentas nėra susitikęs su pareigas einančiu izoliuotos Šiaurės Korėjos vadovu. Susitikime turėtų būti kalbama apie Šiaurės Korėjos branduolinę ir raketų programą.

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo ketvirtadienį žurnalistams Baltuosiuose rūmuose teigė, jog Kim Jong Unas asmeniškai jam sakęs, kad yra pasirengęs denukliarizacijai. Kim Jong Unas esą sakė, jog „supranta, kad dabartinis modelis neveikia“.

M. Pompeo pastaruoju metu du kartus lankėsi Pchenjane. Ketvirtadienį jis sakė, jog po viršūnių susitikimo Singapūre vyks į Kiniją, Japoniją ir Pietų Korėją, kad informuotų apie tolesnius diplomatinių pastangų žingsnius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt