Pasaulyje

2018.06.08 09:28

Havajuose lava sunaikino daugiau kaip 600 namų

BNS2018.06.08 09:28

Havajų apygardos meras Harry Kimas pranešė, kad iš Kilauėjos ugnikalnio besiliejanti lava nuo praėjusio mėnesio pradžios sunaikino daugiau kaip 600 namų.

H. Kimas žurnalistams Hile ketvirtadienį sakė, kad sunaikinta maždaug 320 namų pajūrio miestelyje Kapohe, visi namai Vakeišenlando rajone.

Kilauėjos ugnikalnio išsiveržimas prasidėjo gegužės 3 dieną. Lava nuo to laiko iš didelių plyšių žemėje teka į vandenyną.

Havajų gubernatorius Davidas Ige sakė, kad valstija skiria apygardai 12 mln. dolerių (10 mln. eurų) atsakui į ugnikalnio išsiveržimą.

Pasak gubernatoriaus, šiais pinigais bus padedama apmokėti viršvalandžius, maistą ir įrangą. Jis pažymėjo, kad apygardos darbuotojai ištisomis paromis dirba beveik 40 dienų.

JAV Geologijos tarnybos (USGS) pareigūnai ketvirtadienį sakė, kad lavos srautas tebėra aktyvus ir neįmanoma prognozuoti, kada išsiveržimas baigsis ir ar atsivers daugiau stemplių, pro kurias tekės lava.

Lava jau užliejo visą Kapoho įlanką ir suformavo naujos sausumos ruožą, kuris dabar driekiasi kone mylią (1,6 km) toliau buvusios kranto linijos.

Ši nauja sausuma priklauso valstijai, bet pusiasalis dar ilgai neprimins vešlių žalių dirbamų laukų, dominuojančių šiame Havajo salos rajone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.