Pasaulyje

2018.06.07 22:17

Vokietijoje suimti keturi įtariami IS nariai

BNS2018.06.07 22:17

Vokietijos pareigūnai ketvirtadienį pranešė sulaikę keturis irakiečius, įtariamus priklausant džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS); vienas jų kaltinamas surengęs atakų, per kurias žuvo ir nukentėjo JAV karių.

Tie vyrai buvo suimti trečiadienį vakariniuose Dortmundo ir Botropo miestuose ir Ambergo-Zulcbacho rajone Bavarijoje, sakoma federalinės prokuratūros pranešime.

Vienas iš suimtųjų yra Mohammedas Rafea Yaseenas Y., įtariamas prisijungęs prie Irako „Islamo valstybės“ savo gimtajame vakariniame Rutbos mieste 2006 metais.

27 metų irakietis, kurio pavardė neskelbiama dėl Vokietijoje galiojančių privatumo taisyklių, įtariama, padėjo gaminti savadarbius sprogstamuosius įtaisus ir juos panaudojo per 12 atakų, surengtų Rutbos apylinkėse 2006-2008 metais, nurodė prokurorai.

Per pirmus 10 tų išpuolių buvo sužeisti arba žuvo amerikiečių karių. Tuo tarpu per paskutines dvi atakas žuvo Irako saugumo pajėgų narių ir civilių, sakoma prokuratūros pranešime.

Prokuratūros atstovas Markusas Schmittas kol kas negalėjo pateikti daugiau informacijos apie tas atakas. Tačiau, pasak jo, jei byla pasieks teismą, minėtas irakietis būtų teisiamas kaip nepilnametis, nes tuo metu, kai įvyko sprogdinimai, jam dar nebuvo 18 metų.

Irako „Islamo valstybė“, dar žinoma kaip Irako „al Qaeda“, 2013-aisiais persivadino „Irako ir Levanto islamo valstybe“ arba ISIS (IS).

Mohammedas Rafea Yaseenas Y. taip pat kaltinamas tarnavęs IS sargybiniu, taip pat ir per dvi masines vyrų, moterų ir vaikų egzekucijas.

Dar vienas įtariamasis, įvardijamas kaip 26 metų irakietis Hasanas Sabbaras Khazaalas K., kaltinamas ruošęs ir platinęs propagandinę IS medžiagą: filmavęs IS egzekucijas, bausmes bei karines operacijas.

Rutbos gyventojai būdavo verčiami žiūrėti tą filmuotą medžiagą, sakė Vokietijos federalinė prokuratūra.

Kiti du irakiečiai, 29 metų Jameras Ameras Jawadas A.-A. ir 28 metų Muqatilas Ahmedas Osmanas A. kaltinami dalyvavę kariniuose IS mokymuose. Jaunesnis irakietis dar įtariamas dalyvavęs kovose ir ėjęs sargybą.

Visi keturi vyrai iš Irako išvyko 2015-ųjų viduryje ir netrukus atkeliavo į Vokietiją, sakoma prokurorų pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt