Naujienų srautas

Pasaulyje2018.06.07 18:28

E. Macronas: G7 lyderiai neturi bijoti siekti susitarimų nedalyvaujant JAV

BNS 2018.06.07 18:28

Didžiojo septyneto (G7) lyderiai per artėjantį viršūnių susitikimą neturi bijoti siekti susitarimų nedalyvaujant JAV, nors pirmenybė visuomet teiktina vienybei, ketvirtadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

„G7 yra galimybė mums susirinkti ir nuoširdžiai, atvirai diskutuoti tarp tautų, kurios jau seniai yra sąjungininkės ir draugės“, – kalbėjo E. Macronas per bendrą spaudos konferenciją su Kanados premjeru Justinu Trudeau.

„Bus temų, dėl kurių (JAV) prezidentas visiškai nesutinka su kitais: žinoma, mąstau apie klimato kaitą ir prekybą“, – sakė Prancūzijos lyderis.

„Mūsų bendras tikslas yra pamėginti surasti (susitarimo) tekstą, kurį gali pasirašyti visi, – sakė E. Macronas. – Kita vertus, sutinku su to, ką daug kartų sakė Justinas Trudeau: noras pasirašyti bendrą G7 deklaraciją neturi nusverti poreikio suvokti jos turinį.“

„Mes, europiečiai ir japonai nesame pasirengę atsisakyti visko, kad gautume“ JAV prezidento Donaldo Trumpo parašą, pabrėžė Prancūzijos lyderis. Pasak jo, tai būtų „klaida“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi